Підготовка саду до зими. 5 головних правил, які не можна ігнорувати

Восени садівники займаються підготовкою дерев до зими. Обов’язково, потрібно обробити ґрунт, щоб дерева добре пережили зиму та дали велику кількість плодів. Однак, знадобиться не лише обробка, а й інші заходи догляду. Тому, варто дотримуватися певних порад.

Обрізка дерев.

Ця процедура проводиться, коли на деревах вже немає листя при температурі 0 градусів. З яблунь, груш та слив видаліть сухі, зламані й пошкоджені гілки. Також, восени проводять санітарну обрізку вишень, абрикосу та персику. Це допомагає підготувати дерева до зимівлі.

Полив.

Рослини поливають після закінчення збору врожаю. Таким чином дерева заряджають вологою та добре зволожують ґрунт. Полив здійснюється при 3 градусах тепла. Кількість води розраховується згідно віку та виду дерева. Головне не перестаратися та не поливати сад під час частих та рясних дощів.

Захист.

Щоб захистити дерева від гризунів, обмотайте стовбури до 1 метра мішковиною, спанбондом, лапником або залізною сіткою.

Перекопування.

Це допоможе позбутися бур’янів та шкідників. Перекопування поєднують з підгодівлею.

Побілка.

Ще один важливий етап підготовки дерев до зими. Побілка проводиться після збору врожаю до настання міцних морозів. Це захистить дерева від шкідників, що можуть зимувати в корі. Побілка, також, захистить культури від сонячних опіків навесні, перепадів температур, холодного вітру, заледеніння кори та гризунів. Для проведення процедури можна використовувати вапно різного складу.

Обробка.

Восени, також, проводять обприскування дерев, щоб відлякати шкідників, які залишилися зимувати. Обприскування проводиться в суху та безвітряну погоду за температури 5 градусів тепла.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!