Озимий часник вирощують майже всі городники на своїх ділянках. Це дуже смачний та корисний продукт, який полюблять вживати українці. А ще його кладуть до маринаду, м’яса та інших страв. Традиційно, садять насіння часнику восени, поки не настали перші заморозки. Однак, щоб голівки часнику виросли великими, потрібно йому забезпечити правильний догляд починаючи з ранньої весни.
Достатній та вчасний полив.
Якщо посіви часнику не отримують достатнього поливу, то не очікуйте багатого врожаю цього овоча. Звичайно ж рослина виживе в таких екстремальних умовах, але врожай сформують дрібними та не соковитими.
Своєчасна підгодівля.
Коли навесні встановиться тривала тепла погода, часник починає швидко відрощувати надземну зелень. В цей час необхідно його підгодувати добривом. Перший раз підживіть часник через тиждень після сходження снігу на грядці. Другий раз через 14 днів після першого. Для цього скористайтеся комплексним добривом до складу якого входить азот. Навесні підживлюйте посадки часнику через кожний 21 день.
Проведення обробок від шкідників.
Весною проведіть необхідні заходи боротьби з шкідливими комахами та мікроорганізмами на часнику. Для цього розчиніть 300 гр. кам’яної солі у 10 л. води та пролийте рядки часнику й обробіть зелене пір’я його.
Проведення розпушування ґрунту.
Коли розтане земля на ділянці, зубки часнику відразу починають проростати й вилазити на поверхню. Щоб збагатити землю киснем проведіть розпушування її біля саджанців та міжряддями.