З настанням осені варто підгодувати ягідні кущі аґрусу та смородини.
Це дасть змогу рослинам більше утворити плодових гілочок та накопичити сили, щоб перенести холодну зиму.
Підгодівля аґрусових кущів.
Коли буде зібраний врожай ягід на кущах, обріжте на них старе та сухе гілля, внесіть суперфосфат й перекопайте ґрунт під ними. На кущ потрібно всього 1-2 ст. л. цього добрива перемішаного з ґрунтом. Це добриво зможе допомогти аґрусу боротися з грибковою хворобою та збереже від морозів.
Бажано додати до суперфосфату в розрахунку на 1 кв. м.: сірчанокислий калій в кількості — 15-20 гр. чи деревний попіл — 1 кг. Також, можна внести відро тваринного перегною.
Можна скомбінувати добриво й для цього візьміть 8-15 кг перегною та змішайте з 40 гр. сульфату калію. Перегноєм можна мульчувати землю навколо куща.
Підживіть аґрус органічним добривом й для цього розведіть у воді курячий послід в пропорції 1:15 чи коров’як 1:10.
Підгодівля смородини.
Смородинові кущі підживіть в кінці вересня фосфорним та калійним добривом. Вносячи в пристовбурові кола по 30 гр. суперфосфату та 15 гр. сірчанокислого калію або підживіть їх під перекопку розчином курячого посліду. На 1 кв. м. 0,8 кг чи розведіть його у воді в пропорції 1:15, але поливайте цим розчином рослини у міжряддях. Перед підживленням добре полийте рослини, щоб не обпекти корені.
В середині осені, приблизно в жовтні місяці, внесіть під кожний кущ смородини по 0,5 відра тваринного перегною.
Добре себе зарекомендувало комплексне підживлення. Норма для 1 куща: 10-15 кг перепрілого перегною, 60 гр. суперфосфату та 40 гр. калійної солі.
Або обробіть смородинові кущі наступним розчином: у 10 л. води розчиніть 3 гр. борної кислоти, 5 гр. перманганату калію та 40 гр. мідного купоросу.
З народних методів підживіть рослини настоєм приготованим із шкірок картоплі. Залийте 10 л. окропу 1 л. банку сухих картопляних шкірок, прикрийте кришкою та залиште настоюватися. Поливайте цим засобом в борозни, які викопайте по колу крони смородинового куща.