Підгодівля перцю для гарного врожаю: яке саме добриво та коли вносити

За всіма овочевими культурами слід гарно доглядати. Тому, потрібно обрати правильну підгодівлю для перцю, щоб отримати гарний врожай. Також, потрібно забезпечити своєчасний полив, прополювання та розпушування ґрунту. Солодкий перець краще вирощувати в супіщаному або суглинистому ґрунті, але там мало поживних речовин, тому підгодівля вкрай необхідна.

Підгодівля під час цвітіння.

В цей період перець підгодовують мінеральними добривами. Їх вносять одразу після появи перших квіточок. Краще використовувати препарати із вмістом калію та фосфору — однокомпонентні або комплексні.

Азот.

Під час періоду вегетації, азот допомагає нарощувати зелену масу. Без цього компоненту, лист не буде насиченим та може пожовтіти. Використовуйте аміачну селітру або сечовину. На 10 літрів води додайте 15 грамів препарату та полийте рослину під корінь, по 0,5 літри на один кущ.

Фосфор.

Підгодівля суперфосфатами або фосфоритним борошном забезпечить нормальне зростання та обмін речовин.

Калій.

Цей препарат допомагає формуванню великих плодів та покращенню зовнішнього вигляду, смаку та якості. Також, калійні добрива підвищують вміст цукру в плодах та роблять їх солодкими й соковитими. Використовуйте хлористий калій або сульфат калію.
Багатокомпонентні добрива забезпечують рослини всіма необхідними елементами.

Підгодівля під час плодоношення.

Спочатку потрібно звернути увагу на те, як відбувається дозрівання. Якщо врожай дозріває швидко, кущі міцні, тоді добрива можна не використовувати. Щоб прискорити дозрівання, знадобиться розчин суперфосфату та калійної солі. На 10 літрів води знадобиться по 2 ч. л. препаратів після дозрівання плодів.

Підгодівля в теплиці.

Її можна проводити після збору першого врожаю. Використовуйте гній або курячий послід, який потрібно розвести в холодній воді.
Також, можна використовувати комплексні фосфорно-калійні добрива — 1 ст. л. на 10 літрів води. Можна провести підживлення сечовиною — 25 грамів засобу розчиніть у воді.

Підгодівля перцю в домашніх умовах.

Настій кропиви.

Під час плодоношення перець потребує поживних речовин, бо він витрачає багато сил на овочі. Тому, на допомогу приходить настій кропиви, який підбадьорить рослину та підвищить її стійкість до хвороб. Візьміть 100 грамів сушеного листя кропиви та залийте теплою водою. Залиште настоюватися протягом декількох днів, щоб засіб добре забродив. Потім накрийте ємність та залиште ще на 14 днів. Далі розбавте настій водою в співвідношенні 1:2 та полийте рослини.

Борна кислота.

Ця рослина має позитивний вплив на болгарський перець. Підгодівля прискорює дозрівання. На 10 літрів води додайте 2 грами борної кислоти. Ретельно перемішайте та обприскайте кущі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!