Восени кущі малини починають закладати майбутній врожай, тому вкрай важливо її в цей період добре підгодувати.
Коли малина відплодоносить, варто внести під кущі підгодівлю, що приблизно може припасти на серпень-вересень. Для ремонтантної малини така підгодівля буде доречна в середині жовтня.
Основою осіннього підживлення складає добриво на основі калію та фосфору. Воно потрібне малиновим кущам, щоб відновити родючість землі, підвищити морозостійкість рослин та зміцнити кореневу систему.
Підгодівля малини восени.
Найпростіше — це використати мінеральне добриво, таке як борофоска.
В ній міститься в достатній кількості калію, фосфору, кальцію, магнію та бору. Вона відмінно підійде для осіннього підживлення малини. Бор відповідає за рясне цвітіння, кальцій допомагає рослинам краще засвоїти корисні елементи, а магній сприяє нормальному процесу фотосинтезу.
В кістковому борошні є багато фосфору, його вносять по 1 скл. на 1 м2 площі ділянки.
Малинові кущі вкрийте органічним компостом. З нього, окрім захисту від холоду та морозу, рослини отримують якісну та збалансовану підгодівлю. Або вкрийте землю навколо кущів зрізаним з моркви чи буряка бадиллям, травою кропиви та інших зелених залишків.
Янтарну кислоту вносять під малину для засвоєння підгодівлі та підвищення імунітету. Розчиніть в 1 л. води 1 пігулку янтарної кислоти.
Яке добриво не варто вносити під малину.
Свіжим тваринним гноєм можна спалити корені малини та знизити спротив її морозам. Тому, не можна вкривати гноєм рослини.
Деревний попіл на кислій землі є непоганою заміною мінеральному добриву. При нейтральному ґрунті попіл для підживлення не підходить, бо він спровокує появу хлорозу на кущах, який буде нелегко побороти.
Хлоровмісне добриво, також, не підходить малині.