Перець червоніє у два рази швидше. Головні секрети, про які мало хто знає

Інколи, на кущах солодкого перцю довго не зріють плоди й доводиться вдаватися всяких хитрощів, щоб вони почали дозрівати та забарвлюватися.

Причини не забарвлення плодів перцю.

Не дозрілі плоди.

Перці, як будь-яка рослина має свій період зрілості, від ранньостиглого до пізнього, а це складає десь 90-150 днів від проростання розсади.

Сорт перцю.

Існують сорти перців з зеленим забарвленням, а також червоним, жовтим та оранжевим. Всі відомості про сорт, стиглість та колір перцю виробник позначає на пакуванню насіння.

Нестача добрива на основі калію.

Щоб перець добре розвивався, йому потрібен калій, який є головним елементом для своєчасного цвітіння, якісної зав’язі та вчасного дозрівання плодів.

Різка зміна погоди.

Коли різко змінюється погода від спекотних до різко холодних показників з підвищеною вологістю повітря. Це може негативно відобразитися на процесі дозрівання перців.

Перці дуже теплолюбива культура, яка потребує для розвитку й дозрівання денну температуру вище + 22°С, а нічну не нижчу за +15°C.

Пошкодження коренів розсади при пересадці у відкритий ґрунт.

Культура не переносить будь-якої пересадки. Тому, краще її вирощувати у окремих контейнерах чи стаканчиках, щоб не пошкодити коріння при пересадці.

Що потрібно робити, щоб прискорити дозрівання перців.

Утеплити грядку з рослинами.

Якщо довго тримається холодна погода, згородіть для перців невелике укриття з плівки чи агроволокна. Розкладіть всередині наповнені теплою водою пляшки з пластику, щоб вночі вони віддавали тепло рослинам. В теплиці в нічні часи ввімкніть електрообігрівач.

Підживлення калійним добривом.

Для цього візьміть деревний попіл чи калійне добриво.

На початку обсипте кущі попелом по 2 ст. л. на рослину, а після ретельно полийте їх водою.

Розчиніть 1 ч. л. сульфату калію у 10 л. відрі теплої води.

Розчиніть в 10 л. води по 2 ч. л. суперфосфату та калійної солі.

В холодну погоду додайте на 20 % більше калію, ніж тоді, коли стоїть тепла погода.

Збирання врожаю.

Знімайте плоди перцю в період технічної стиглості. Це коли з’явилися на плодах невеликі плями характерного кольору. Тоді наступні плоди будуть швидше дозрівати. Перший плід перцю, який знаходиться всередині куща, приберіть відразу, щоб він не затримував дозрівання інших плодів.

Видаліть зайве.

Наприкінці збору плодів, залиште на кущах невелику кількість найбільших плодів, щоб вони встигли зав’язатися й дозріти, а всі інші разом з квітами видаліть.



Яблука допомагають перцям швидше дозріти.

Серед перців розкладіть повністю зрілі з характерним сорту забарвленням чи покладіть стиглі яблука. Це пришвидшить дозрівання перців.

Дозрівання у фользі. 

Розстеліть на світлі фольгу й викладіть на ній недозрілі перці. Фольга акумулює тепло й відбиває світло, що добре відображається на перцях, які починають швидко дозрівати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!