Categories: Сад та Город

Пересадка троянд на нове місце. Чому це краще робити восени та як правильно

Щоб покращити розвиток та цвітіння троянд, слід правильно за ними доглядати й пересаджувати. Займатися пересадкою краще восени, коли рослини вже відцвіли та готуються до зими. Осіння пересадка допоможе рослинам краще прижитися та адаптуватися до нового місця.

Терміни пересадки.

Пересадкою слід займатися у вересні-жовтні при температурі не нижче 10 градусів тепла. Якщо зробити це надто рано, вони зацвітуть знов та будуть слабкими перед зимою. Якщо пересадити їх пізно, вони не встигнуть вкоренитися та замерзнуть.

Місце пересадки.

Трояндам потрібне сонячне місце та захищене від вітру. Тому, обирайте ділянку, що добре освітлюється вранці та ввечері, але не під прямими сонячними променями опівдні. Уникайте місць, де може накопичуватися волога або проходять підземні води. Біля троянд краще не висаджувати ніяких інших рослин, особливо часник, цибулю або м’яту.

Підготовка ґрунту.

Ґрунт повинен бути родючим, пухким та дренованим. Спочатку очистіть ділянку від бур’янів, коріння та каміння. Викопайте лунки 50х50х50 см на відстані 50-100 см одна від одної. Змішайте ґрунт з лунки з компостом або перегноєм в співвідношенні 1:1. Додайте в кожну лунку по 100 грамів доломітового борошна, 50 грамів суперфосфату та 30 грамів калійної солі. Залийте водою та дайте постояти протягом кількох днів.

Пересадка.

Пересадка троянд здійснюється в декілька етапів. Спочатку потрібно обрізати кущі — прибрати квіти, бутони та пошкоджене листя. Вкоротіть пагони на 1/3, викопайте троянди та обережно підкопайте коріння за допомогою лопати або вил. На коренях повинно залишитися багато землі. Обережно підніміть троянду за стебло та перемістіть в нову лунку. Розправте коріння та посадіть троянду на ту ж глибину, на якій вона росла раніше. Засипте лунку землею та утрамбуйте й зробіть невеликий валик навколо стебла, щоб утримати вологу. Рясно полийте троянди водою та повторіть полив через декілька днів. Вкрийте троянду за допомогою сухого листя, соломи або хвої для захисту від морозів. Навесні приберіть укриття, коли загроза заморозків мине.