Пересадка орхідеї: коли та як правильно це робити, щоб почала знову пишно квітнути

Орхідеї потребують пересадки, коли коренева система повністю заповнить горщик. Також, пересадка може знадобитися у випадку, коли субстрат виснажений або в орхідеї надмірна кількість вологи та коріння гниє.

Найкращий час для пересадки — після цвітіння, коли квітка дасть нові пагони. Не можна пересаджувати в спекотну погоду та в листопаді-грудні. В такому випадку краще дочекатися весни. Не можна займатися пересадкою під час цвітіння.

Ґрунтову суміш можна приготувати самостійно, не купляючи в магазині. Це робиться дуже легко, а всі інгредієнти доступні. Знадобиться субстрат з соснової кори та керамзит. Також, можна додати мох сфагнум, який буде затримувати вологу та сприяти зміцненню кореневої системи.

При купівлі ґрунту потрібно звернути увагу на той, де високий вміст соснової кори, відсутність землі та невелика кількість компосту. Щоб перевірити склад, можна взяти трохи суміші в руку. Вона має залишитися чистою. Якщо в субстраті присутні дрібні органічні частини, потрібно помити його в друшляку.

Під час кожної пересадки, обирайте горщик діаметри більше на 1-2 см.

Обережно дістаньте орхідею з горщика, очистіть коріння від субстрату, промийте холодною водою, приберіть сухі, гнилі та пошкоджені корінці.

На дно горщика покладіть вологий субстрат на 2-3 см нижче за край.

Орхідеї, що мають одне стебло, слід помістити по центру горщика. Орхідеї з ризомами ставлять трохи зміщуючи від центру.

Обережно укладіть корені та засипте субстратом до країв.

Орхідея правильно посаджена у випадку, коли її можна підняти за листок, але не витягнути при цьому з горщика.

Після пересадки утримуйтесь від поливу протягом 2-4 тижнів. Це дасть можливість рослині пустити нові корені та молоді пагони. Можна зволожувати верхній шар субстрату водою кімнатної температури. При цьому використовують пульверизатор.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!