В сучасних садах живуть багато різновидів шкідливих комах, які здатні знищити весь врожай якщо не проводити захисні методи боротьби з ними.
Особливо надокучливими є павутинні кліщі, які є найпоширенішими серед шкідників та з’являються при високій температурі повітря.
Види павутинних кліщів:
1. Звичайний кліщ. Живе на кімнатних рослинах на зворотному боці листка, про що вказує поява на них невеликих білих крапок. На верхівках листків можуть утворюватися павутинки.
2. Червоний павутинний кліщ також вражає кімнатні рослини, особливо фіалки та бальзаміни.
3. Цикламенові кліщі створюють неприємності герані, орхідеям та лимону.
4. Галові кліщі утворюють на рослинах нарости, в яких живуть колонії комах. Дуже швидко поширюються на всі рослини навкруги.
Якщо з’явилися перші ознаки зараження рослин кліщами негайно проведіть обробку від цього шкідника.
Найпоширеніші способи боротьби з павутинним кліщем:
1. Перш ніж висаджувати кімнатні рослини чи будь-які інші рослини в теплиці, проведіть карантинні заходи, а після приступайте до висадки.
2. При занадто сухому повітрі в теплиці складаються умови для швидкого розмноження кліща. Тому, завжди створюйте оптимальну вологість в теплицях й частіше обприскуйте рослини.
3. При поливі рослин стежте, щоб краплі води не потрапляли в пазухи листків, бо це є ідеальною умовою для розмноження цього шкідника.
4. Постійно прибирайте хворе та сухе листя на рослинах.
5. Влітку час від часу виносьте кімнатні рослини на свіже повітря.
Використовуйте різні інсектициди, які ефективні в боротьбі з павутинними кліщами.