Categories: Сад та Город

Озимий часник проріс до вже у листопаді? Що робити, щоб не вимерз зимою

Озимий часник зазвичай висаджують восени, щоб навесні вже зібрати перший врожай. Однак, погода восени буває теплою та часник проростає. Тому, городники повинні знати, як захистити часник від морозів. Ця культура зимостійка, але якщо рано проросте, то не витримає морозів та його паростки загинуть. Тому, якщо часник дав сходи восени, потрібно захистити його. Зазвичай в цю пору культура нарощує кореневу систему, а тепла погода прискорює процес. Тому, перед посадкою завжди слід орієнтуватися на прогноз погоди. Однак, навіть цю ситуацію можна виправити.

Мульчування.

Орієнтуйтеся на прогноз погоди. Якщо найближчим часом очікуються заморозки, потрібно укрити часник. Використовуйте здорове листя, сіно, солому, що почала перепрівати, сухий подрібнений торф, лапник або тирсу змішану з хвоєю. Шар робиться товщиною 7 см. Мульчувати потрібно в суху погоду. Для захисту від вітру зверху натягніть агроволокно та притисніть його до землі.

При підвищеній кислотності ґрунту краще не використовувати для мульчування хвою, торф та тирсу. Щоб часник не атакували комахи, додайте цибулеве лушпиння до покривного матеріалу.

Щоб часник не проростав під час теплої осені, потрібно висаджувати його на 10 см завглибшки. При посадці голівками — на 15 см. Це допоможе захистити майбутній врожай від погодних аномалій.