Ось чим потрібно підживити яблуні восени, щоб гарно вродили у наступному році

Підживлення яблуневого саду є обов’язковою процедурою, яку варто провести восени. Щоб отримати в наступному році багатий врожай великих, смачних та соковитих яблук, цю відповідальну процедуру не можна ігнорувати. Виснажені після плодоношення дерева потребують додаткових сил, щоб перед суворою зимою зміцнився їх імунітет й рослини могли добре перезимувати. Будь-які добрива, в цей період додавайте у зволожену землю, щоб не обпекти коріння рослин.

Осіння підгодівля та її види.

Восени деревам вкрай необхідне мінеральне та органічне добриво. З мінерального, на даний час актуальними є фосфор з калієм. З цих добрив приготуйте окремо склад для молодих дерев та окремо для інших. До традиційного добрива відноситься суперфосфат, бо він складається з магнію, сірки та фосфорної кислоти. Беруть для підживлення склад з 20% вмісту фосфору або подвійного 50%. До складу амофосу входить аміак та 50% фосфору. В метафосфаті калію міститься 60% оксиду фосфору та 40% оксиду калію.

Якщо ділянка має кислу землю.

Для цього підійде підживлення хлористим калієм. У його складі міститься 60% калію. До складу сульфату калію входить: магній, кальцій, сірка та 50 % калію.

Ефективним також буде добриво з деревного попелу, в якому міститься багато калію та корисних мікроелементів.

Калійне й фосфорне добриво внесіть одночасно. Це може бути «Еколист», «Актив» або «Флоровіт».

Азотовмісне добриво не вносьте перед зимівлею дерев, бо воно стимулює рослини до вегетативного зростання.

Органічне підживлення.

Перед підживленням яблунь перегноєм, розведіть його у воді в співвідношенні 1 до 10. Тваринний гній внесіть під осіннє перекопування землі в при стовбуровій зоні дерева в розрахунку 10 кг засобу на 1 м2 площі. Також, вкрийте землю під яблунями скошеними сидеральними рослинами: гірчицею, ріпаком, бобовими культурами та трішки прикопайте їх землею.

Самостійно виготовлене добриво.

Для знезараження ґрунту в при стовбурових колах яблунь пролийте їх слабким розчином марганцю. Молоденькі яблуньки обробіть розчином на основі пекарських дріжджів. Розчиніть в 9 ст. л. теплої води пів кілограма свіжих дріжджів та додайте 3 ст. л. цукру. Залиште цей розчин настоюватися протягом 7 днів, після розчиніть його у воді в співвідношенні 1 до 20. На одну яблуню витрачайте 3 л. цього розчину.



Для глиняної бовтанки візьміть торф та червону глину в однакових пропорціях й розведіть їх у 10 л. води.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!