Рослини, також, потребують вуглеводів, щоб повноцінно рости. Через це, садівники підгодовують їх цукром. Для цього знадобиться цукровий розчин, який можна приготувати з глюкози або звичайного цукру.
Глюкоза здатна нормалізувати фотосинтез, простимулювати ріст та продовжити термін цвітіння кімнатних рослин. Деякі рослини навіть можливо повернути до життя, завдяки розчину.
Підгодівля знадобиться квітам з блідим та дрібним листям, при зупинці росту, коли стебла стали тонкими, витягнулися через брак світла, листя пожовкло, почало опадати, рослина не квітне й втратила декоративність.
Достатньо провести два-три підживлення, щоб квітка прийшла в нормальний стан. Цукор сподобається всім рослинам, навіть кактусам, пальмам та фікусам.
Квіти, яким не вистачає світла, також, потрібно полити цукровим розчином.
Щоб приготувати розчин, знадобиться 1 ч. л. цукру на 1 літр води або 1 мл 10% глюкози на 1 літр води або 8 мл 5% глюкози на 1 літр води.
Важливо дотримуватися дозування, щоб не погіршити стан рослини ще більше.
Також, добре підійде розчин з цукру та дріжджів, які стимулюють ріст. Ними підгодовують розсаду, щоб зміцнити молоді саджанці після пересадки. Така підгодівля прискорює переробку органічних речовин, які є в ґрунті. Це забезпечує виділення поживних речовин, які розсада легко засвоює. Так само підгодівля впливає на кімнатні рослини. Вона активізує їх ріст, посилює імунітет та зміцнює кореневу систему.
Для приготування підживлення знадобиться 1 літр теплої води, 1 ч. л. цукру та 1 ч. л. сухих дріжджів. Залиште на півгодини в теплому місці, щоб почалася активна життєдіяльність мікроорганізмів. Полив здійснюється в розрахунку 70 мл на 1 кг ґрунту.
Не забувайте, що ґрунт повинен бути вологим під час проведення підживлення.
Якщо коренева система рослини ушкоджена, цукрова підгодівля не допоможе, бо не буде поглинатися нею.