Для отримання гарного врожаю слив, потрібно забезпечити деревам правильний догляд. Особливу увагу слід приділити шкідникам.
Плодові кліщі.
Ці шкідники розмножуються влітку. Різновидів комахи безліч, але сливи часто страждають від червоного кліща. За один сезон вони дають 4-8 поколінь. Яйця шукайте на жилах з внутрішнього боку листя. Взимку яйця можна знайти на корі. Вони червоного кольору. Комахи харчуються соком з листя, через що страждає врожай.
Щоб знищити дорослих комах, використовуйте Динадим або Фітоверм. Ці засоби застосовуються під час найбільшого народження личинок. Якщо комах дуже багато, обробіть дерева Санмайтом, Ніссораном, Аполлом або Омайтом.
Не потрібно застосовувати проти кліща піретроїдні препарати. Для профілактики появи кліща зніміть стару кору та весняну побілку.
Попелиця.
Яйця попелиці проводять зиму на деревах. Навесні з’являються комахи, які швидко розмножуються та розводять колонії. Попелиця селиться на листі та іноді на плодах. Вона харчується живильними соками та залишає після себе цукрові виділення, що призводить до появи грибка. Обробка проти попелиці проводиться навесні до розпускання квітів та нирок. Використовуйте 2% емульсію нітрафену або 1% розчин ДНОК. Якщо знадобиться повторна обробка, після розпускання бруньок, крону слід обприскати олійною емульсією ДДТ. Після цвітіння проведіть обробку Карбофосом.
П’ядениця.
Цей метелик коричневого кольору відкладає яйця з гусеницями. Личинки поїдають бруньки та листя. При високому рівні ураження, дерево може сильно постраждати. Гусениці ростуть в ґрунті або в опалому листі. Потрібно перекопати пристовбурну зону навесні та прибрати сухе листя та інші залишки. Якщо на гілках багато гусениць, обробіть дерева хімічними інсектицидами.
Плодожерка.
Найпоширеніший шкідник, який уражає сливу. Личинки найбільш небезпечні. Черв’яки харчуються плодами та селяться всередині них. Якщо кістка ще зелена, тоді личинки можуть дістатися самої середини плода. Якщо вона тверда, паразити харчуються м’якоттю навколо неї. Екскременти шкідника залишаються всередині плода. На присутність шкідника вказує отвір з павутинням на плодах.
Краще проводити профілактику її появи. Вчасно знімайте стару кору та не залишайте опале листя збиратися навколо стовбура. Проводьте осіннє перекопування та обрізайте пагони. Під час плодоношення одразу збирайте плоди, що опали. Якщо плодожерка вже з’явилася, проведіть обробку професійними інсектицидами навесні. Використовуйте Карбофос або Актклік.
Товстоножка.
Дорослі особини цієї комахи починають завдавати шкоди через 7 днів після цвітіння сливи. Самки відкладають на кожну зав’язь по яйцю. Личинки з’являються через 21 день та починають прогризати тунель до кісточки плоду. Дорослі особини сягають 6 мм завдовжки та з’їдають кістку зсередини. Такі плоди втрачають життєву силу та надто рано опадають. Їсти їх не можна.
Для усунення шкідника закопуйте уражені плоди на 10 см завглибшки. Личинки не зможуть вилізти на поверхні та загинуть. Інсектициди можна використовувати, якщо дерев уражених більше ніж на 10%.