Обрізка винограду восени. Як правильно це робити, щоб не зашкодити

Важливо, на винограднику, проводити щорічну обрізку, щоб був гарний врожай не тільки в цьому році, але й в наступному сезоні. Для цього сформуйте, методом сучка заміщення плодову ланку з однорічних 2 лоз. Одну обріжте для наступного плодоношення на 6-8 бруньок, а іншу для заміщення на 3 бруньки.

Цей метод дасть змогу отримати добрий врожай ягід винограду, а бруньки на лозі заміщення дадуть здорову лозу для формування виноградного куща в наступному році. Головне правильно обріжте кущ, щоб плодова лоза була звернена всередину куща, а замісна назовні.

Якщо замісна лоза не дала нових стрілок, то восени для сучка заміщення візьміть нижню стрілку з плодової лози. Рукава можна збільшити всього на 10 см на рік, не більше. Старі рукава замініть молодими, які виходять з основи куща, залишаючи їх довжину, на перший рік, всього 70 см.

Обрізка лози восени та її недоліки.

Осіння обрізка виноградного куща, знижує його захист від хвороб та зимових морозів. В такому разі буде доречним залишити додатково бруньки на лозах в разі загибелі інших.

Обрізка навесні та її недоліки.

Навесні важливо правильно вибрати час для такої обрізки. В холодну погоду лози ще дуже крихкі для обрізки, а якщо різко потепліє, бруньки стрімко підуть в ріст. Лоза після весняної обрізки буде сильно «плакати» пасокою, що також не дуже добре для виноградного куща.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!