Після цвітіння потрібно провести обрізку троянд, особливо тих, що цвітуть декілька разів за сезон.
Частота обрізки.
Коли троянди відцвіли, кущі направляють енергію на формування насіння, яке ніхто не збирає, а рослини дарма витрачають сили. Саме тому проводиться обрізка. Видаліть в’ялі суцвіття, щоб поживні речовини йшли на розвиток кущів та цвітіння. Троянди обрізають одразу, як вони відцвіли.
Правила обрізки.
Обрізайте суцвіття над першим справжнім листком. На цьому листку є 5 маленьких листків. Однак, в деяких сортів на справжньому листку по 7 листочків. Від зів’ялого бутона чи суцвіття знайдіть на пагоні перший п’яти чи семилистник та обріжте над ним на відстані 1 см вгору та під кутом 45 градусів. Обрізати слід над брунькою, що знаходиться з зовнішнього боку, щоб нові пагони росли назовні від куща. Це правило стосується троянд, що на одному стеблі мають один або декілька бутонів. Чайно-гібридні троянди обрізають нижче, залишаючи на пагоні 3-4 листки над поверхнею землі, щоб пагони росли від коренів.
Також, після цвітіння проводиться санітарна обрізка. Видаліть сухі, зламані та слабкі пагони. У плетючих троянд видаляють декілька пагонів, що загущують кущ.