Саме час знімати укриття з троянд та зайнятися обрізкою колючих кущів.
Сонячні промені.
Навесні троянди пробуджуються від зимової сплячки, тому укриття потрібно прибрати, інакше рослина починає пріти. Під укриттям підвищується температура повітря та вологість, що негативно впливає на троянди, а також може з’явитися грибок, через що рослина може захворіти борошнистою росою, з’явиться іржа або чорна плямистість.
З середини квітня, в похмуру погоду або ввечері провітрюйте трояндові кущі з торцевого боку, з кожним разом більше відкриваючи укриття. Тоді сонце не завдасть шкоди рослинам.
Коли укриття буде зняте повністю, кущі потрібно звільнити, щоб через корені почала надходити волога та поживні речовини до рослини, а пучки й капіляри почали підживлювати рожеві кущі.
Потім візьміть гострий ніж, продезінфікуйте його та починайте обрізати кущі троянд. Таких обрізок має бути дві. В квітні проводять санітарну обрізку, прибираючи всі почорнілі, хворі, сухі, прілі, слабкі та тонкі пагони. Пеньків залишати не можна й кожен зріз потрібно обробити дезінфектором.
Потрібно знати.
Щоб квітнення було рясним, пагони обрізають не дуже коротко, а щоб отримати великі квіти та пишне суцвіття — коротше.
Обрізка проводиться, щоб сформувати крону. Тому кущі слід трохи продовжити, видаливши здорові пагони повністю, але ті, яким вже більше трьох років. Таким чином утворюється оптимальний мікроклімат для того, щоб до них надходила достатня кількість світла, тоді вони будуть краще дозрівати та квітнути.
Чайно-гібридні, ремонтантні та поліантові троянди обрізають на ⅓. Така обрізка допоможе рослинам утворити нові пагони. Сильніше обрізають троянди, які перемерзли взимку.
В’юнкі троянди краще переносять зиму всі, крім субтропічних.
В ґрунтопокривних трояндах прибирають лише кінці сухих та обмерзлих стебел.
Після завершення обрізання рослин, їх починають обробляти бордоською рідиною, тоді рослини будуть менш схильними до хвороб.
Органічні добрива допомагають рослинам тривалий час розкішно квітнути. Підгодовують троянди перепрілим гноєм або компостом. Добрива закривають в ґрунт та перекопують навколо кожного куща.