Обрізка кущів смородини та аґрусу весною. Як правильно це зробити, поки не набухли бруньки

Навесні проводиться обрізання кущів смородини до моменту набухання бруньок. Якщо зробити все правильно, рослини дадуть великий врожай.

Спочатку потрібно обрізати пошкоджені, сухі, слабкі та хворі пагони. Потрібно, щоб на кущ рівномірно потрапляло сонце, особливо в його центр. Також, слід видалити гілки, які вже не плодоносять — це ті, яким більше 4-5 років. Для білої смородини та червоної, а також, для аґрусу – 5-7 років. Залиште 15-20 найсильніших пагонів, які ростуть з ґрунту та наростили додаткові корені.

Кущ формують через рік після посадки. На першому році на кожному пагоні потрібно залишити 2-4 добре розвинені бруньки. На другий рік залиште скелетні гілки та 3-4 найкращих однорідних пагони, які ростуть від основи куща. Подальша обрізка проводиться так само.

При обрізці прикореневих пагонів, розподіліть рівномірно скелетні кілки, щоб вони не накладали тінь одна на одну. Інші однорічні пагони слід вкоротити на 1/3, в дво-трирічних видаліть верхівки з 3-5 бруньками. В гілок, старших за 4 роки  відріжте сухі верхівки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!