Городники знають, що влітку томати потребують пильного догляду, адже вони здатні хворіти та страждати від шкідників. Позакореневе підживлення зробить рослини витривалішими та зміцнить кореневу систему.
Обприскування томатів у червні та липні.
Найбільш розповсюдженими хворобами, які завдають шкоди помідорами, є різноманітні гнилі, плямистість та фітофтороз. Шкідники, також, можуть сильно нашкодити томатам, особливо білокрилка та кліщ.
Обприскування допоможе уникнути подібних неприємностей й проводиться для профілактики або лікування рослин.
Захворювання томатів та боротьба з ними.
Іноді зав’язей на рослині мало або й зовсім немає, помідори повільно ростуть, а врожай маленький. Тоді потрібно провести обприскування позакореневого підживлення. Також, обприскування допоможе при сухому ґрунті, коли поживні речовини не надходять в повному обсязі. Це забезпечить гарний врожай помідорів.
Томати часто хворіють, як в парнику так й у відкритому ґрунті. Щоб захистити рослини, потрібно провести обприскування листя.
Садівники починають обприскувати помідори з 10-15 червня. Це робиться для профілактики проти фітофтори. Для обприскування обирають фурацилін, квадріс або інші засоби.
Можна скористатися й біопрепаратами, які найбільше підходять для ранніх плодів. Для цього можна використовувати Фітоспорин, розведений з водою 1:10. Обприскування проводиться 1-2 рази на тиждень протягом всього сезону.
Якщо вже стали помітні ознаки хвороби, застосовуються препарати Піннкоцеб або Браво, які швидко впораються з проблемою. Рідоміл Голод використовують лише для лікування, але не для профілактики.
Під час обприскування важливо, щоб з листя не ставала рідина. Розчин має рівномірно розподілитися по рослині.
Проти білокрилок та личинок допоможуть Фітоверм, Фосбецид та інші інсектициди. А проти павутинного кліща — Актара, Актеллік або Фітоверм. При використанні препаратів, дотримуйтесь інструкцій, зазначених на упаковці.
Підгодівля помідорів в червні.
Вперше томати підгодовують саме в червні, щоб коріння було міцним, а плоди смачними. Для цього застосовують сечовину — 50-60 гр. на 10 літрів води. Якщо листя бліде, потрібно додати магній.
Після появи перших зав’язей, проводиться обробка фосфорно-калійним розчином 10 гр. суперфосфат, 8-9 гр. сірчаного калію розчиненими в 10 літрів води.
Якщо рослинам не вистачатиме міді, вони будуть часто хворіти. Потрібно провести обробку мідним купоросом. Для посилення ефекту, це потрібно робити в той момент, коли листя починає закручуватися. Для приготування розчину потрібно 1-2 гр. мідного купоросу додати на 1 літр води. Обробка проводиться ввечері або в похмуру погоду.
Під час плодоношення, помідори обробляють розчином з деревної золи, борної кислоти та йоду. На 5 літрів окропу потрібно додати 1,5-2 літри золи та 10 гр. кислоти, остудити та довести до об’єму в 10 л. Потім залиште настоюватися протягом однієї доби. Перед обробкою розведіть 1 літр розчину з 10 літрах води. Така обробка прискорить плодоношення та зміцнить імунітет рослин.
Підгодівля помідорів попелом та йодом.
Така підгодівля простимулює зріст, однак нею не можна зловживати.
Обприскування помідорів в липні.
Більшість сортів томатів починають плодоносити в липні, тому надати захист їм значно важче. Однак, існують народні засоби, які можна використовувати для профілактики різноманітних захворювань.
Можна провести обприскування молочною сироваткою. Створиться тонка плівка на листках, яка запобігатиме розмноженню шкідників. Для цього потрібно 1 літр молочної сироватки змішати з 3 літрами звичайної води. Обприскування проводиться 2-3 рази за липень. Якщо томати ростуть у відкритому ґрунті, то обприскування повторюється після дощу.
Полив томатів молочною сироваткою.
Наприкінці липня потрібно обробити томати засобами, що містять мідь, щоб запобігти появі фітофтори та бурої плямистості. Підійде Бар’єр, Оксих та інші подібні препарати.
Якщо на рослині є листя, які захворіли на фітофтороз, їх треба видалити та спалити.
Основними шкідниками, що загрожують помідорам в липні, є капустянка, дротяник та совка.
Рослина потребує регулярного огляду, видалення комах та обробки ґрунту інсектицидами — Базудіном або Земліном. Також, можна застосувати Стрілу.
Підгодівля томатів в липні.
Коли перші плоди вже зібрані, потрібно обробити помідори молочною сироваткою для їх подальшого плодоношення. Для цього необхідно розвести 2 літри сироватки в 10 літрах води. Також, можна приготувати засіб з 2 ст. л. деревної золи та 10 кр. йоду, щоб посилити ефект.
Рослина може відчувати нестачу кальцію. Це можна помітити по скручуванню листя та плямах на плодах. Тоді кущі обробляють кальцієвою селітрою — 2 гр. на 1 л. води.
Не забувайте, що помідори потребують комплексних підгодівель декілька разів на місяць. Розведіть 1-2 ст. л. нітроамофоски в 10 л. теплої води. Також, можна додати 1-2 скл. деревної золи.
Помідори потребують обприскування як в теплицях, так й в відкритому ґрунті. Якщо дотримуватися всіх вищенаведених правил догляду за рослинами, вони будуть здоровими та дадуть гарний врожай.