Вирощувати капусту легко та цікаво, але потрібно дотримуватися певних правил для отримання хорошого врожаю. В домашніх умовах, також, можна швидко виростити капусту. В цьому овочі міститься багато необхідних людям вітамінів й він має довгий термін зберігання. Однак, під час вирощування культури слід пам’ятати про деякі нюанси. Для правильного вирощування білокачанної капусти, знадобиться більше світла та правильний полив.
Спочатку з насіння вирощують розсаду, а потім пересаджують її у відкритий ґрунт. Посів ранньостиглої капусти здійснюється в перші тижні березня, середньостиглої — в кінці березня, пізньої — в кінці квітня. Пересадка розсади у відкритий ґрунт відбувається через 45-50 днів, коли на сіянцях з’явиться 5-7 листків, а їх висота сягатиме 12-20 см.
Вирощувати капусту слід на ділянці з гарним сонячним освітленням, а також, встановити регулярний полив. Однак, не переливайте капусту. Після пересадки розсади у відкритий ґрунт, полив здійснюється кожного вчора протягом тижня, а потім — кожні 3 дні.
Перед посадкою внесіть в землю перегній та 1 ст. л. меленої шкаралупи з яйця. Також, додайте туди 1 ч. л. гірчиці та суперфосфату. Це захистить посадки від шкідливих комах. Після цього ґрунт поливають гарячою водою. Потрібно дочекатися поки охолоне та можна приступати до посадки розсади.
Через 14 днів внесіть азотні добрива. Для цього 1 ст. л. добрив розведіть в 10 літрах води. Через 15 днів після цього внесіть суперфосфат — 2 ст. л. на 10 літрів води. Проти гусениць допоможе настій з цибулиння, яким обприскують рослини.
Не можна саджати капусту поряд або після редиски.
Зібрати врожай з ранньостиглих сортів капусти можна буде вже через 1,5-2 місяці після пересадки у відкритий ґрунт.
Вирощування капусти без розсади.
В пухкому ґрунті зробіть лунки та покладіть насіння на 2 см завглибшки на відстані 40 см для ранньостиглих сортів й 60 см для пізніх. Засипте зверху вологим ґрунтом. За день до посадки додайте в кожну лунку компост змішаний з деревним попелом. Після посадки насіння накрийте їх пластиковими пляшками без кришки, щоб створити парниковий ефект та прискорити проростання. Цей спосіб підійде для ранніх та середніх сортів білокачанної капусти, пекінської й кольрабі. Цвітну капусту та броколі висаджують при встановленні стійкого тепла, без різких температурних коливань.
Для посадки обирайте свіже насіння з гарною схожістю. Перед посадкою покладіть їх на вологу тканину на добу при температурі 20 градусів тепла.