Categories: Поради

Ніколи не їжте такий шоколад. Головні причини, чому не можна їсти шоколад з білим нальотом

Експерти розповіли, що білий наліт на шоколаді та шоколадних виробах — це показник його якості, а не ознака того, що продукт залежався. Також, вони додали, що таке явище цілком безпечне для здоров’я людини.

У харчовій промисловості білий наліт на шоколаді називають «посивінням». Насправді, це жир, що виділяється із жирової фази шоколаду. Наприклад, шоколадна плитка покривається білим нальотом через перекристалізацію какао-масла.

Експерти кажуть, що найпоширенішою причиною «посивіння» шоколаду є неправильні умови його зберігання. Наприклад, якщо шоколад зберігається відповідно до стандартів на складі виробника, а під час транспортування поміщається в тепле або холодне середовище, а потім викладається на полиці магазинів, то через різницю температур активізується жирова фаза.

Також, експерти зазначають, що  шоколад, який містить какао-масло майже завжди покривається білим нальотом й це говорить про його високу якість. А ось сурогати містять тільки какао, тому вони не змінюють свій колір, навіть, через різкі перепади температур.

Оптимальна температура зберігання шоколаду має бути в межах +15…+22°С, а вологість не більше 65%.

Тримати шоколад на сонячному світлі або поблизу джерел тепла, наприклад радіаторів, не можна, інакше він розтане.

Важливо, після відкриття упаковки, зберігати шоколад потрібно в герметичній ємності, бо він легко вбирає в себе навколишні запахи.