Ніколи не садіть ці рослини після картоплі, щоб не втратити врожай

Для рясного та здорового врожаю овочів, необхідно дотримуватися сівозміни — це чергування тих чи інших садових культур в правильному порядку на обмеженій площі ділянки. Щорічно садити одну й ту саму культуру на одному місці не можна, інакше вона не даватиме бажаний врожай.

Так, картоплю можна садити на одному й тому ж місці протягом двох років, не більше. Після цього, картоплі потрібно знайти нове місце, а на її місце слід посадити іншу культуру.

Культури, які можна садити після картоплі.

Картопля служить вдалим попередником для багатьох рослин, що пов’язано з її особливостями посадки, під час якої під бульби вноситься майже свіжий гній. За час вирощування гній встигає перепріти та збагатити ділянку азотними сполуками, велика частина яких зберігається в землі для наступних рослин. Крім того, кущі картоплі пригнічують ріст бур’янів.

Після картоплі можна садити:

  1. Бобові культури. Вони відновлюють мінеральний баланс ґрунту та активно насичують його азотом, завдяки чому забезпечується повноцінна сівозміна. Тому, варто садити квасолю, сою, сочевицю, горох, люпин та бобові сидерати.
  2. Хрестоцвіті овочі. Редис, ріпа, бруква та хрін чудово ростуть після картоплі.
  3. Пасльонові культури. Кабачки, гарбуз, огірки та патисони дають відмінний врожай при умові, якщо буде достатня кількість фосфору у ґрунті.
  4. Коренеплоди такі, як цибуля, часник, буряк та морква — вони чудово порадують рясним врожаєм.

Що не варто садити після картоплі.

Після картоплі не можна садити капусту, бо вона вимагає поживного ґрунту, якого буде недостатньо для її вирощування. Як результат — відсутності врожаю.

Також, не можна садити полуницю — є загроза поїдання ягід капустянками та дротянками.

Не рекомендовано висаджувати пасльонові культури такі, як помідори, солодкий та гострий перець, баклажани й тютюн. Річ у тім, що всі рослини із сімейства Пасльонових мають однакові захворювання та ураження шкідниками. Їх висадження провокує накопичення спорів макроспоріозу та фітофторозу у ґрунті, а також, напад колорадських жуків.

Після чого краще садити картоплю.

Кращими попередниками для картоплі є різні коренеплоди, капуста, зелені культури та бобові. Саме після цих культур буде рясний та здоровий врожай картоплі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!