Ніколи не робіть цього з трояндами восени, щоб не втратити квітку

Троянди вважаються королевами саду, а всі королеви примхливі. Тому, садівники часто припускаються типових помилок в догляді за ними.

Не поспішайте вкривати троянди.

Деякі садівники надто квапляться з укриття для троянд, вважаючи, що це надасть більший захист, коли прийдуть перші заморозки. Однак, троянди стійкі до перших морозів, а раннє укриття може завдати їм великої шкоди. Троянди вкривають після припинення сезону дощів та встановлення мінусової температури. Так, готуватися до укриття потрібно завчасно, щоб не припуститися помилок.

Не пригинайте пагони при настанні морозів.

Під час укриття дачники підгинають пагони. Без цього неможливо вкрити рослини. Через заморозки стебла стають крихкими, а кора на зламі тріскається.

Троянди краще підгинати у вересні. Великі пагони обережно підгинають до пучків та фіксують в певному положенні. Щоб фіксація добре трималася, в середину куща вбивають кілок.

Не обрізайте зарано.

Якщо провести обрізку завчасно, почнуть з’являтися нові пагони. Вони не встигнуть зміцнитися та загинуть при перших морозах. Після обрізки потрібно обов’язково обробити зрізи зеленкою або садовим варом.

Не залишайте листя не трояндах.

Засохле та пошкоджене листя слід видаляти, це відомо всім. Однак, не кожен знає, що навіть в здорових на вигляд листочках можуть початися небезпечні інфекційні процеси, через які рослина може загинути.

Не підгортайте троянди в сиру погоду.

Підгортання є простим процесом, але важливо, щоб ґрунт мав бути сухим, а на вулиці легкий мороз.



В складі суміші для підгортання не має бути:

Тирси, бо вона швидко гниє.

Піску — він забирає вологу.

Торфу — злежується та набирає вологу.

Використовуйте пухку суміш, до складу якої входить компост та торф.

Не використовуйте опале листя.

Не можна робити укриття для троянд з опалого листя, адже там може з’явитися інфекція. Краще використовуйте сухе дубове листя. При використанні звичайного листя, його піддають обробці.

Не можна робити укриття з поліетилену.

Це універсальний та бюджетний матеріал. Однак, троянди потребують повітря. Також, не можна робити укриття з металевих відер або інших ємностей, бо вони акумулюють холод, створюючи несприятливі умови.

Не розкривайте троянди зарано навесні.



Більшість садівників відкривають троянди з першими теплими днями, щоб нирки пробуджувалися. Однак, це може нашкодити трояндам, адже навесні бувають заморозки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!