Часник — це досить примхлива культура, яка вимагає особливого догляду.
Городники часто стикаються з тим, що часник випускає багато стрілок або взагалі не зав’язується. Пропонуємо дізнатися, чому не зав’язується та пускає стрілки часник й що потрібно зробити для великого врожаю.
Що робити, якщо часник не зав’язався?
Головна причина не зав’язування часнику — невчасна посадка. Справа в тому, що ця культура повинна перезимувати в ґрунті та пройти загартовування. Тільки так можна отримати врожай великих головок часнику.
Якщо посадити часник навесні, то він дасть багато ароматної зелені та дрібний врожай, який швидко зіпсується. Якщо в травні, то врожаю взагалі не буде, зросте лише товстий стовбур.
Тому, щоб отримати врожай великих головок, садити часник потрібно на зиму.
Що робити, якщо часник пустив стрілку?
Озимий часник — це культура, яка завжди пускає стрілки. У цьому випадку, важливо не прогавити цей момент та вчасно позбутися стрілок. Завдяки цьому, рослина віддаватиме всі свої сили не на стрілки, а на формування великих головок.
Видаляти стрілки краще стерильними інструментами: ножем або секатором. Також, потрібно запам’ятати одну таємницю, завдяки якій можна отримати великий врожай: не варто видаляти абсолютно всі стрілки, потрібно залишити щонайменше 2-3 штучки. Стрілки, що залишилися, будуть підказкою, яка дасть зрозуміти, коли настав час збору врожаю. Якщо стрілка пружна та рівна, значить головка вже сформувалася.
Коли зав’язувати листя часнику у вузол?
Щоб часник віддавав всі свої сили на формування зубчиків, його листя потрібно зав’язати у вузол приблизно за 7-14 днів до викопування врожаю. Робити дану процедуру потрібно правильно, щоб не нашкодити рослинам. Ось, важливі правила, яких слід дотримуватися:
Як правильно зав’язати часник для сушки?
Зібраний часник потрібно розкласти тонким шаром на землю та залишити підсихати на 3-4 години. За цей час, головки добре підсохнуть й можна плести коси із сухого листя, які потім потрібно підвісити в темному та прохолодному приміщенні.