Не поспішайте викидувати троянди які вам подарували, їх можна укорінити і потім висадити біля дому

Чи можна укоренити троянду з букета? Одні садівники вважають, що це цілком можливо, інші ж категорично заперечують, бо їх взагалі не потрібно навіть намагатися укоренити. Існують деякі сорти троянд, які звичайно можна легко проростити, а інші з великими зусиллями.

Практично не піддаються вкоріненню сорти голландської селекції, бо їх вирощують з застосуванням стимуляторів зростання. З одного букета може вкоренитися лише одна гілка. Порада: купуйте троянди, що ростуть в вашій місцевості, зі зрілим стовбуром та розвиненими бруньками, а ще свіжозрізані. Ті квіти, які стояли деякий час в магазині, вже не можна буде укоренити. Найкраще для укорінення підійдуть бордові троянди. Дуже складно буде з рожевими, фіолетовими та помаранчевими квітами. Майже неможливо це зробити з білими та жовтими рослинами. Для вкорінення рослина має бути здоровою з визрівшою корою, сплячими нирками та свіжозрізаним стовбуром. Ці вимоги цілком підходять для якісного утворення коренів.

За допомогою гострого ножа проведіть живцювання свіжих трояндових гілок. Знизу зробіть зріз косий на 45° та залиште на ній 2-3 бруньки. Зверху над брунькою, зробіть прямий зріз близько 1 см заввишки.Земля для укорінення троянд має бути мало поживною, тому візьміть за основу звичайний пісок. Перед тим, як занурити живці в ґрунт, бажано опудрити їх знизу порошком Корневіну чи будь-яким іншим стимулятором. Посадіть в землю живці та регулярно поливайте їх Фітоспорином. Розведіть його кольором міцної кави чи чаю та пролийте цим розчином кожен живець. Він захистить рослини від грибкової хвороби. Далі створіть для живців потрібну вологість, сконструювавши їм саморобні теплички з пластикових пляшок. Час від часу провітрюйте їх. Знайте, живцям на перших порах не потрібно багато освітлення, краще виставить його де розсіяне світло.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!