Не поспішайте викидати шкірки від мандаринів, вони ще знадобляться вам

Частіше за все мандаринові шкірки відправляють в смітник. Однак, їх можна використати під час домашнього прибирання, в якості спеції та багато іншого. В шкірці мандарину міститься цінна речовина — нобілетін. При його регулярному надходженні в організм, ризик застудних та деяких інших хвороб знижується. Також, шкірку мандарину можна використовувати під час прибирання.

Натуральний очисник.

Більшість господинь використовують дорогу хімію, щоб видалити застарілі плями та жир з кухонних поверхонь. Однак, все це можна зробити за допомогою мандаринової шкірки. В ній містяться антибактеріальні властивості. В поєднанні з оцтом виходить екологічно чистий засіб для чищення. Залийте шкірку оцтом та залиште в темному та прохолодному місці на 14 днів. Процідіть, налийте в пульверизатор та розбавте невеликою кількістю води.

Засіб проти мурах.

Мурахи в будинку дуже дратують. Вони приходять туди, де тепло та є харчові залишки. Мандаринова шкірка відлякує цих набридливих комах. Розкладіть її всюди, де частіше за все помічаєте мурах. Цитрусовий аромат відлякає їх та вони підуть. Для більшої ефективності потрібно регулярно міняти шкірку на нову.

Нейтралізує неприємний аромат.

Якщо від взуття йде неприємний аромат, це приносить незручності. Однак, мандаринова шкірка усуне й цю проблему. Наріжте її тонкими смужками, висушіть в духовці, насипте в бавовняний мішечок та покладіть у взуття. Таким чином можна усунути неприємний аромат з гардеробу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!