Не поспішайте викидати шкарлупу від горіхів. 5 корисних способів використання

Частіше за все горіхову шкаралупу просто викидають в смітник. Однак, насправді її можна використовувати в корисних цілях.

Скраб.

Шкаралупа містить безліч корисних елементів. З неї можна приготувати скраб для тіла. Візьміть 1 ч. л. меду, подрібнену горіхову шкаралупу та пару крапель лимонної ефірної олії. Шкаралупу розбийте молотком, а потім подрібніть до стану крупи. Додайте мед та ефірну олію, добре перемішайте й відправте на зберігання в темне місце. Використовуйте в якості скрабу для тіла.

Дренаж.

З горіхової шкаралупи виходить відмінний дренаж. Його можна додати до кімнатних рослин або використовувати на городі. Покладіть шкаралупу на дно горщика або в ящик з розсадою та вирощуйте рослини, як зазвичай.

Підживлення.

Для цього потрібно горіхову шкаралупу покласти в мангал чи грубку та спалити. Такий попіл містить багато корисних мікроелементів. З неї можна приготувати настій або використовувати в сухому вигляді. Попіл можна внести в ґрунт під час посадки або насипати під коріння культур.

Мульча.

Покрийте шкаралупою землю поряд з квітами та деревами. Завдяки цьому волога не буде затримуватися та не ростимуть бур’яни.

Декор.

Якщо назбиралося багато горіхової шкаралупи, можна викласти нею садові доріжки. Для цього обирайте великі та рівні половинки. Укладайте їх опуклою частиною догори та добре утрамбуйте.

Також, можна зробити поробку зі шкаралупи разом з дітьми.

Морилка.

Підсушіть шкаралупу в темному місці, потім залийте водою, додайте соду та проваріть. Охолодженим розчином покрийте дерево.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!