Не поспішайте викидати лушпиння цибулі, з нього можна приготовити ефективне добриво для овочів

Зазвичай, люди звикли викидати цибулеве лушпиння в смітник. Проте, не варто поспішати це робити, адже воно може стати корисним на городі. Правильне використання лушпиння допоможе отримати щедрий врожай культур та захистить ділянки від шкідливих комах.

Обробка картоплі.

Перед посадкою картоплю слід обробити, щоб захистити її від шкідників. Для цього 2 кг. лушпиння залийте 5 л. води та варіть 20 хвилин. Зачекайте до повного охолодження та рясно обприскайте картоплю рідиною, після чого можна висаджувати її в землю.

Мульчування.

За допомогою мульчування, в ґрунті зберігається необхідна волога, а також це надає захист врожаю від псування. В такий спосіб проводять мульчування помідорів та перцю. Щоб приготувати мульчу, змішайте цибулеве лушпиння та перегній, а потім вистеліть тонкий шар під рослинами. Також, лушпиння відлякує шкідливих комах.

Захист від шкідливих комах.

За допомогою цибулевого лушпиння можна захистити рослини від попелиці, білокрилки та колорадського жука.

Для приготування засобу знадобиться 2 кг лушпиння, яке потрібно залити 3 л. води та варити півгодини. Рідину процідіть та обприскайте нею рослини.

Добриво.

Лушпиння має велику кількість поживних речовин, особливо для огірків та помідорів. Залийте лушпиння водою у співвідношенні 1:2 та настоюйте дві доби. Потім процідіть та використовуйте в якості підгодівлі, в розрахунку по 200 мл на один кущ.

Відновлення ґрунту.

Розпушити суглинистий або твердий ґрунт допоможе цибулеве лушпиння. Для цього потрібно покласти тонкий шар лушпиння та поєднати його з ґрунтом. На 1 м. кв. знадобиться 5 кг. Коли лушпиння перегниє, воно стане відмінним добривом для рослин.

Підвищення імунітету розсади.

Іноді слабкій розсаді важко перенести пересадку в ґрунт. Для підвищення імунітету культур, полийте її слабким розчином з цибулевого лушпиння. Для цього знадобиться 1 кг. сировини, яку слід залити 5 л. води, дати закипіти та варити ще 10 хвилин. Потім процідіть та поливайте рослини один раз на 10 діб.

Щоб цибулевий розчин не завдав шкоди рослинам, потрібно готувати його, дотримуючись всіх норм та пропорцій.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!