У супермаркетах та пекарнях можна побачити особливий вид хліба й батонів – нарізний. На буханець або багет нанесено кілька надрізів, які надають йому своєрідного зовнішнього вигляду.
Пропонуємо дізнатися, для чого потрібні ці надрізи та яку роль вони відіграють під час випікання.
Навіщо роблять надрізи на батонах та хлібі?
Перші надрізи на хлібі зробив французький дослідник хлібопекарської майстерності Водрі у 1834 році. Він вважав, що надрізи допомагають краще виводити надлишковий вуглекислий газ, який утворюється в тісті під час випікання. Завдяки цьому, скоринка хліба та батона не лопається й не покривається дрібними тріщинами. Однак, ця думка не є правильною, точніше — хибною.
Пекарі з великими досвідом роботи стверджують, що на практиці вуглекислий газ легко випаровується через дрібні пори в тісті, зберігаючи при цьому скоринку хліба або батона цілою та неушкодженою.
Надрізи на хлібі та батонах не обов’язково робити.
Можна й не робити надрізи на хлібі та батоні, бо це ніяк не впливає на цілісність виробів.
Найчастішими причинами тріщин на поверхні скоринки є занадто висока температура в духовій шафі, неправильна рецептура тіста або відсутність водяної пари.
З вищезазначеного можна зробити висновок, що надрізи на хлібі та батоні — це просто стилістичний елемент, який надає виробам особливий й гарний вигляд.