Гусениці – це часті «гості» на кожному городі. Найбільше цих шкідників приваблюють молоде та соковите листя капусти. Вони можуть за кілька днів перетворити їх на решето, що призведе до втрати врожаю. Тому, щоб врятувати рослини, потрібно якнайшвидше позбутися від гусениць.
Знищити шкідників можна за допомогою спеціальних хімічних препаратів. Однак, досвідчені городники віддають перевагу народним засобам, бо вони безпечні для людини, культури та хатніх тварин, але не менш ефективні.
1 спосіб — збір гусениць вручну.
Так, цей спосіб вимагає багато часу та терпіння, але він досить ефективний й не потребує ніяких витрат.
Для цього, необхідно проводити щоденний огляд всієї капусти. Помітивши гусениць та яйця, їх потрібно зібрати в будь-яку ємність, а потім знищити.
Якщо цей спосіб не підходить, тоді можна приготувати народні засоби.
2 спосіб — обробка капусти народними засобами проти гусениць.
Потрібно взяти лушпиння цибулі, заповнити нею на 1/3 трилітрову банку, потім влити 2 л. води та залишити настоюватися на 1,5-2 днів. Через вказаний час, настій буде готовий, його слід процідити та розбавити водою, щоб загальний об’єм рідини становив 4 л. В кінці додати 25 гр. натертого господарського мила, все ретельно перемішати та обробити кущі капусти.
Знадобиться 400 гр. сухого листя тютюну, який слід подрібнити до порошкоподібного стану та залити 10 л. води. Розчин залишити на 48 годин, щоб він добре настоявся. Після цього, готовий настій процідити через марлю, складену в кілька шарів, розбавити водою у співвідношенні 1:1, додати туди 40 гр. господарського мила, все ретельно перемішати та обробити капусту.
Для приготування відвару знадобиться 4 кг. свіжого або 2 кг. висушеного помідорного бадилля. Його потрібно помістити у велику глибоку каструлю, залити 10 л. води та поставити на вогонь. Кип’ятити на протязі 30 хвилин, після чого залишити до повного охолодження. Відвар процідити, розвести водою у співвідношенні 1:3 та додати 40 гр. господарського мила.
Щоб приготувати настій, потрібно 800 гр. стебел, листя та квіток деревію залити окропом. Дати розчину постояти десь на 30 хвилин, після чого додати води, щоб загальний об’єм рідини становив 10 л. й залишити настоюватися ще на 4 доби. Перед обробкою капусти, в настої розчинити 40 гр. господарського мила.
Знадобиться 100 гр. свіжих або 50 гр. сухих стручків гострого перцю. Його потрібно подрібнити, залити 1 л. окропом, поставити на вогонь та кип’ятити під кришкою приблизно 30 хвилин. Дати розчину настоятися на протязі 2 днів, потім його потрібно процідити та розбавити водою, щоб загальний об’єм рідини становив 10 л. В кінці додати 40 гр. подрібненого господарського мила.