Мурашник на ділянці: що потрібно зробити, щоб на довго позбутися їх

Мурахи можуть завдати шкоди газону. Вони пошкоджують кореневу систему трави та будують мурашники, які псують красу газону. За рік вони розмножуються на велику кількість поколінь. Живуть мурахи під землею, будуючи лабіринти в коренях рослин. Туди комахи несуть їжу для своїх потомків та захищають королеву.

Городники застосовують різні методи, щоб прибрати мурах з ділянки. Однак, ці комахи не сильно шкодять траві та харчуються іншими речами. Насправді, мурахи корисні. Вони харчуються личинками, що становлять більшу загрозу для газону. А ось мурашники 1,22 м завширшки та 2,61 м заввишки створюють непривабливий вигляд та заважають виконувати певні технічні завдання.

Деякі види мурах розповсюджують попелицю та борошнисту росу, щоб мати постійне джерело харчування. Коли мурахи будують мурашники, надлишок землі пригнічує ріст трави на певних ділянках, через що вона сохне та гине. Комахи риють тунелі на 1,22-1,52 м завглибшки. Також, деякі види дуже боляче кусаються, якщо спробувати зруйнувати їх мурашник. Найчастіше вони будують гнізда на сонячному місці з рідкою травою. В густій вони рідко живуть.

Догляд за газоном.

Мурашники з’являються з травня по вересень. В серпні мурахи дуже активні та більше люблять піщаний ґрунт, в якому легше робити підземні ходи.

Щоб запобігти появі мурах, газон має бути здоровим. Стригти траву слід до 7-8 см заввишки. Забезпечте рясний полив, щоб корені були здоровими. Кожен рік вносьте підгодівлю. На здоровому газоні мурашників не буде. Густий газон перешкоджає появі земляних насипів. Мурахи полюбляють сухий та добре дренований ґрунт в тихому й затишному місці з низькою прохідністю.

Природні засоби боротьби з мурахами.

Повністю знищити гніздо можливо лише вбивши королеву. В інших випадках усунути скупчення мурах на так вже й легко. Тому, краще вдатися до народних методів.

Граблі.

Якщо кількість мурах не така велика, можна проводити регулярне загрібання газону. При загрібанні пагорбів, населення мурах розсіюється та затверділі пагорби не утворюються. Виконуйте процедуру раз на 7 днів з осені до літа.

Бура.

Бура є природною мінеральною сіллю. Змішайте цукор та воду в співвідношенні 1:1 та додайте декілька чайних ложок бури. Змочіть ватяні диски в розчині та розкладіть поряд з мурашниками. Також, можна розсипати порошок бури та цукор на мурашники. Не забувайте, що бура токсична та тримайте її подалі від дітей й тварин.

Засіб для миття посуду.

Приготуйте 3% розчин з миючого засобу та води й додайте 1 ст. л. олії для більшої ефективності.

Діамітова земля.

Посипте діамітовою землею мурашник та ділянку навколо нього. Під час проведення процедури одягайте захисну маску.

Інші засоби.

Можна провести хімічну обробку. Щоб знищити мурах, потрібно вбити їх королеву. Вона живе глибоко під землею, тому потрібно використовувати гранульовані приманки для мурах, щоб вони віднесли їх королеві.

Також, городники застосовують спеціальні розчини для знищення мурах. Потрібно відкрити верхню частину мурашника та влити всередину хімікат. Використовуйте дельтаметрин, біфентрин та перметрин. Такі засоби глибоко проникають в ґрунт та мають ефективну дію.

Також, можна проводити точкову боротьбу. Таким чином корисні комахи не постраждають.

Використання рідкої або гранульованої форми дуже ефективне. Використовуйте препарати за інструкцією. Гранульовану форму слід активувати водою, тому одразу полийте мурашник після обробки. Не підпускайте близько дітей та тварин.

Мурахи можуть бути корисними й шкідливими, тому спочатку проаналізуйте серйозність ситуації, перш ніж використовувати хімікати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!