Михайлів день — 8 листопада. Що можна та чого не варто робити в це велике свято

8 листопада, православний світ відзначає Михайлів день. Образ святого уособлює перемогу добра над злом.

Традиції в цей день.

В цей день зазвичай випадає перший сніг, а через деякий час приходить потепління. Михайлів день вважається завершальним у весільному сезоні, тому незаміжні дівчата сумували. Вони проводили обряди, щоб в наступному році зустріти свого судженого та вийти заміж.

В суботу, неділю або середу слід купити борошно. За день до свята з нього пекли пиріг, а на Михайлів день несли його в церкву та читали молитви перед іконою святого про гарного чоловіка.

В Михайлів день примиріться зі всіма та пробачте минулі образи. Не можна влаштовувати сварки сьогодні, конфліктувати та кричати. Також, в цей день не займаються важкою фізичною працею.

За традицією, сьогодні ходять в гості або запрошують їх до себе.

На Михайла потрібно сходити в храм, послухати службу та поставити свічки за здоров’я.

Після служби влаштовують веселощі зі співами, танцями та сміхом. До цього дня вже весь врожай зібрано та зроблені заготівлі на зиму.

Жінки готували смачні страви. Починалася трапеза з холодцю, яким пригощали господаря та важливих гостей. Також, на столі була локшина, смажена яловичина або свинина, пиріг з медом, вино та пиво.

Раніше спеціально до свята готували пиво, а дітям — солодощі. Наприкінці трапези виносили чай, заварений на семи травах. До нього подавали пироги та бублики. Традиційно в одному з пиріжків була захована монета. Якщо вона попалася юнакові — до успіхів в усіх починаннях, одруженому чоловікові — до багатства, заміжній жінці — до народження дитини, незаміжній дівчині — до швидкого весілля.

Також, в Михайлів день потрібно пригостити Домовика, щоб задобрити його. Інакше він піде, а на його місце прийде біда. Тому, поставте йому за пічкою або в коморі гречану кашу з маслом та пиріжки з компотом.

Народні прикмети в цей день.

Випав мокрий сніг — до щедрого врожаю.

В ніч на 8 листопада ясно, чекайте сніжної зими.

Вранці густий туман — до потепління.

На деревах іній, чекайте снігу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!