Медовий Спас — 14 серпня. Головні традиції цього свята, яких слід дотримуватися усім християнам

14 серпня, православні християни відзначають Медовий Спас — це один спас з трьох. Назва свята «спас» бере свій початок від імені Ісуса Христа Спасителя або від слова «спаси» — так називали перші два тижні серпня.

На свято не можна галасувати, влаштовувати веселощі та вживати їжу в надмірних кількостях. Перед вечерею, обов’язково, потрібно з’їсти ложку меду, який освячують в церкві. З 14 серпня починається Успенській піт, що триває до 27 серпня. Тому, в цей час віряни обмежують себе в їжі тваринного походження.

В цей день ніхто не працює, окрім пасічників. В цей час вулики вже повні меду, тому роботи багато. Якщо їх не очистити, бджоли знайдуть інший вулик. 14 серпня – останній день, коли можна купатися у відкритих водоймах. За повір’ям, це очистить людину від гріхів. Потім вода швидко охолоджується та можна застудитися.

Сни, що наснилися цієї ночі говорять про відносини з коханою людиною та наскільки вони гармонійні. Якщо підозрюєте другу половинку в вірності, зверніть увагу на сон в цю ніч. Якщо він приємний – боятися не варто, поганий або зовсім наснився кошмар – прийшла пора з’ясувати стосунки. Однак, не допитуйте коханого, а просто розберіться в ситуації та зробіть висновки.

Якщо в ніч з 13 на 14 серпня сниться, як міряєте старе вбрання — це означає, що скоро знадобиться допомога надійного друга. Прийняти подарунок уві сні – до проблем в соціальному або фінансовому плані.

Народні прикмети в цей день.

Квіти не пахнуть – до ясних днів.

Спекотна погода – такою буде на Успіння Пресвятої Богородиці.

Прохолодно – через два тижні погода буде такою ж.

Йде дощ – буде мало пожеж в лісах.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!