Заготовки зелені роблять по різному: можна сушити, заморожувати, засолювати, консервувати та маринувати.
Кожна господиня на грядці вирощує різноманітну зелень. Трішки кропу, петрушки, шпинату, різних салатів, тархуна, м’яти, кінзи, руколи та щавлю. Цієї кількості буде цілком достатньо для зимових заготовок та й для родини на цілий сезон. Для вирощування цієї зелені, не потрібно багато часу, зате на столі буде завжди корисні вітаміни.
Сушка зелені.
Приготуйте зелень, добре помийте її під струменем води й розкладіть на серветку чи рушник, щоб збігла зайва рідина. Зв’яжіть з зелені невеличкі пучки та підвісьте десь в такому місці де сухо й є сильний протяг та накриття.
Чи викладіть її на металеву сітку або решітку та дайте їй висохнути упродовж 5-10 днів, щоб стала зовсім сухою. Після заховайте в паперовому пакеті трішки прим’явши її або покладіть в металеву чи скляну ємність та закрийте кришкою. Так можна посушити й насіння кропу, коріандру та петрушки.
Заморожування зелені.
Заморожена зелень має властивість зберігати весь запах, смак й всю користь. Нею заправляють борщі, супи, салати та інші страви.
Помийте свіжу зелень, поріжте на шматки та розкладіть на паперовому рушнику, щоб збігла зайва волога.
Заморозка зелені:
Листки м’яти та зеленої цибулі загортають харчовою фольгою.
Подрібніть гілочки кропу, шавлії, петрушки, чебрецю та наповніть ними судки й закрийте з щільно кришку.
Гілки базиліку та розмарину перетрусіть дрібкою харчової солі та покладіть в герметичний контейнер з кришкою.
Подрібнену зелень загорніть харчовою плівкою чи покладіть у пакет, пластикову чи скляну банку. Приготовані таким чином ємності перенесіть в морозильну камеру на зберігання.
Засолка зелені.
Наші бабусі, коли не було морозильних камер, пряну зелень солили.
Свіжозрізану зелень помийте, просушіть й розкладіть на чистій тканині. Після поріжте її та пересипаючи пошарово сіллю наповніть нею простерилізовані скляні банки. Приблизне співвідношення солі 20 гр. та 100 гр. зелені. Коли вона пустить сік закрутіть банки Як тільки у банках з’явиться сік, закатайте їх простерилізованими кришками та поставте в прохолодне місце на зберігання. Листя щавлю спочатку залийте окропом та закатайте.