Волоські горіхи стали дуже популярними останнім часом. Їх вживають, як окрему страву або додають до приготування інших. Всі звикли викидати горіхову шкаралупу у смітник, але не поспішайте цього робити, адже вона може стати в нагоді.
Чим корисна шкаралупа від волоських горіхів.
Мульчування ґрунту.
Щоб мульчувати грядки за допомогою шкаралупи від волоських горіхів, її необхідно подрібнити. Користь цього методу в тому, що шкаралупа довго не псується та захищає рослини від шкідників. А ще горіхова шкаралупа стане гарною прикрасою для квіткових клумб.
Використання шкаралупи у якості дренажу та субстрату для рослин.
Шкаралупа від волоських горіхів стане ідеальним дренажем для кімнатних рослин. Для цього розбийте її та посипте ґрунт.
Також, шкаралупа є гарним субстратом, особливо для орхідей. Але не переборщіть. Цього матеріалу потрібно небагато, щоб він став лише невеликим доповненням для покращення росту рослин. Не замінюйте звичний для рослини ґрунт на субстрат із горіхової шкаралупи.
Виступає дезінфектором для ґрунту та допомагає у боротьбі зі шкідниками.
Горіхова шкаралупа з волоських горіхів містить у собі юглон, який добре впорається з очищенням ґрунту від багатьох видів шкідливих мікроорганізмів. Для приготування подібного дезінфектору подрібніть два стакани горіхової шкаралупи, розведіть з 1 л. теплої води та дайте настоятися протягом однієї доби. Після чого додайте ще 1 л. води та полийте сумішшю грядки, щоб захистити рослини від шкідників й різного типу захворювань. Також, цією настоянкою обробляють рослини від колорадського жука, попелиці та всіх інших комах, які полюбляють їсти листя. Найкраще обробляти настоянкою грядки, коли комахи виходять зі сплячки та в період їх розмноження.
Допомагають прочистити піч.
Достатньо просто відправити у запалену піч шкаралупи від волоських горіхів. Через те, що вони виділяють багато тепла, сажа всередині печі зникає й димохід чистити вручну немає необхідності. Спалюйте 1-2 кг шкаралупи на рік й димохід залишатиметься чистим дуже довго.