Categories: Кулінарія

Корисні властивості селери, про які мало хто знає. В чому саме допомагає 

Всі добре знають, яка корисна селера. Вона нічим не поступається женьшеню та гарно впливає на судинну, серцеву та нервову системи. Коріння часто використовують, як профілактичний засіб проти атеросклерозу. Вона виводить зайву рідину з організму, знижує тиск, очищає нирки, регулює обмін речовин. Селеру часто використовують, як проносний засіб. Вона містить безліч вітамінів, флавоноїдів, антиоксидантів та корисних мікроелементів.

Якщо вживати селеру, стінки судин стають міцними та еластичними.

За допомогою селери можна покращити пам’ять. Чоловіки можуть позбутися від хронічної форми простатиту. Стебла та коріння – це дуже потужний афродизіак.

Не можна вживати селеру тим людям, які мають такі захворювання, як виразкова хвороба та гастрит. Жінкам при надії та годуючим мамам слід відмовитись від вживання селери. Також, протипоказанням вживання селери є для тих людей, які хворіють на варикозну хворобу та мають тромбофлебіт.

Через її низьку калорійність, її часто вживають, щоб схуднути.

Вивести токсини з організму, також допоможе селера. Її вживають разом з м’ясними стравами. Вона сприяє виробленню шлункового соку та захищає шлунок від процесів гниття й вивільняє гази.



Селеру почали додавати у безліч страв. Вона гарно поєднується з бульбою, морквою, баклажанами, томатами, квасолею та капустою. З неї готують соуси, салати, соки, смузі та пряні приправи.

Свіже коріння має яскравий зелений колір. А якщо на ній є жовті та коричневі плями – коріння не свіже. Листя повинно бути міцним, гарно пахнути та виблискувати. Бульби селери мають не дуже великий розмір. Зберігається селера від трьох до семи днів у холодильнику та загорнутій у фользі. У паперовому пакеті можна зберігати пару днів кореневу селеру.

Будьте здорові!