Корисні властивості сала, про які мало хто знає. Чому його слід їсти кожного дня

На протязі багатьох років лікарі з дієтологами стверджували, що вживання сала не корисне й викликає збільшення ваги, аж до ожиріння.

Сало ж насправді не може нашкодити людині, якщо його правильно вживати. В ньому містяться вітаміни, мікро й макроелементи, які дуже необхідні для людини та її здорового харчування.

Вчені з’ясували, що жири, які людина отримує з сала, допомагають легеням повноцінно працювати й підвищують їх опірність до захворювання вірусними інфекціями.

До складу сала входить унікальний компонент, який зміцнює імунітет людини — це арахідонова кислота. Вона дуже важлива для роботи тканин головного мозку, кишківника, надниркових залоз та печінки, а також допомагає організму людини правильно виробляти гормони й оновлювати клітини.

Всім стало відомо, що сало не може підвищувати холестерин, а добре розщеплює в кровоносних судинах холестеринові бляшки.

Жирні кислоти, яких багато в салі, при високих температурах не виробляють шкідливі канцерогенні речовини, як це відбувається при нагріванні жирів рослинного походження. Тому, краще в пательню для приготування будь-якої страви класти звичайне свиняче сало, замість навіть очищеної рафінованої олії.

Вживаючи сало ви захищаєте свій організм від несприятливого зовнішнього впливу — це токсини та канцерогени, які разом з їжею й повітрям потрапляють в організм.

Також, до складу сала входить такий мікроелемент, як селен. Його там дуже багато, він легко засвоюється людським організмом, особливо корисний та необхідний вагітним, а також під час годування дитини материнським молоком.

Сало прискорює відновлення організму після перенесеної тяжкої онкологічної хвороби. Воно разом з часником корисне для відновлення функцій роботи печінки. Сало рекомендується вживати людям, які тяжко працюють, проводять багато часу в холодних умовах праці та проживають в районах несприятливої екологічної обстановки.

Навіть в боротьбі з зайвою вагою, час від часу можна дозволити собі свиняче сало, додаючи при цьому в страву багато овочів, щоб поліпшити травлення та легко засвоювалася їжа.

Головною умовою є дотримання норми споживання, бо зайве його вживання, як й всього іншого, може нашкодити. Якщо з’їдати всього 1-2 шматочки на добу чи 100 грамів на тиждень — це може піти тільки на користь.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!