Корисні властивості айви, про які мало хто знає. Та кому саме заборонено вживати її

Японська айва — це рослина, яка навесні розквітає червоно-рожевими суцвіттями. Головною цінністю є невеликі жовті яблука, які збирають у жовтні.

Користь айви.

В яблуках айви багато вітамінів та корисних елементів. Стиглі плоди насичені фруктозою, глюкозою та сахарозою й органічними кислотами. З вітамінів міститься С, Е, РР, В1, В2, В6 та каротин, а з мікроелементів — залізо, мідь, марганець, бор та кобальт.

Завдяки цим сполукам, нормалізується кислотно-лужний баланс, а також вуглеводний та жировий обміни.

Через велику кількість кислоти, яблука мають кислий смак.

Айва володіє протизапальною, загальнозміцнюючою та діуретичною дією, що захищає організм людини від запалень.

До корисних властивостей айви, також, належить нормалізація діяльності нервової та м’язової систем й очищення стінок судин від холестеринових бляшок.

М’яка частина плоду допомагає вивести зайву рідину, коли є набряки, що впливають на ниркову та серцеву недостатність. Айва, при регулярному вживанні, налагодить систему роботи шлунково-кишкового тракту.



Заборони до вживання айви.

Айва може бути як корисною, так й небезпечною. Через велику кількість різних елементів у плоді, можна викликати алергічну реакцію. Через це, краще не куштувати багато фруктів за один раз.

Також, айву не слід вживати тим, хто страждає від запорів, виразки шлунку, запальних процесів в тонкому кишківнику та плевриті. Кислоти, які містяться у плодах, мають здатність роз’їдати зубну емаль. Тому, слід зробити полоскання ротової порожнини водою з содою після того, як з’їли айву.

Перед тим, як скуштувати плід, слід видалити насіння та насіннєві коробочки, бо вони мають токсичні речовини. Також, приберіть пушок на поверхні плоду, бо він дратує гортань та голосові зв’язки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!