Комарі будуть облітати вас десятими дорогами. Дієвий спосіб позбутися їх

Всі знають, що комарі — це комахи, які переносять небезпечні інфекції та навіть смертельні хвороби — малярію. Саме самки комарів найчастіше кусають людей, тому вчені постійно вивчають та досліджують засоби, які можуть відлякати цих надокучливих комах.

Проводячи нове дослідження, вчені Технологічного інституту Вірджинії Клемана Вінаугера виявили, що мило може стати відмінним інгредієнтом для створення ефективних репелентів. Вони, також, провели експеримент, щоб зрозуміти, який вид мила приваблює комарів, а який відлякує. Не менш важливим фактором у проведенні експерименту є людський запах.

Для дослідження, запросили 4 людей. Спочатку, вчені ретельно вивчили індивідуальний запах кожної людини, після чого запропонували їм помити руки 4 видами мила: Dial, Dove, Native та Simple Truth. Кожна людина вибирала один вид мила. Потім, їх запросили до спеціальної кімнати, не знімаючи з них одяг, в якому вони прийшли та запустили туди самок комарів.

Як показав експеримент, людей, які мили руки милом Dove та Simple Truth, комарі активно кусали, а тих, які мили милом Native — ні, бо запах цього мила ефективно відлякував комарів. Потім, дослідники дістали з кожного мила потенційні речовини, які більше всього притягували та відлякували комарів. Як виявилося, у милі Native містився хімікат із запахом кокоса, саме він не сподобався цим комахам.

Хоч досліджень було й не багато, проте вони дали зрозуміти, які саме запахи не подобаються самкам комарів.

Вчені наголосили, що самки комарів харчуються не тільки кров’ю, але й нектарами квітів та інших рослин. Судячи з цього, вони вважають, що людина, яка користувалася милом з квітковим чи рослинним запахом, також, буде страждати від укусів комарів.

На цьому експерименти ще не закінчуються. Вчені будуть продовжувати вивчати та досліджувати запахи різних продуктів й рослин, щоб точно знати, чого саме бояться самки комарів. Тоді, на підставі цього, можна буде створити ефективний репелент.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!