Підгортання дуже корисне для картоплі. Процедура допомагає збільшити рівень врожайності та розмір картоплин. Для проведення підгортання збільшують нижній шар ґрунту, в якому зберігається волога. Це допомагає стабілізувати температуру ґрунту. Чим товщий шар ґрунту над коренями, тим краще буде зберігатися волога та менше коливатиметься температура.
При підгортанні розпушіть ґрунт, щоб наситити його киснем. Бульби, що знаходяться на поверхні ґрунту стають зеленими та їх не можна вживати в їжу. Підгортання захистить рослини від цієї проблеми.
Також, підгортання захистить врожай від грибків та появи бур’янів.
Підгортати картоплю слід залежно від регіону вирощування, погоди та сорту. Перше підгортання проводиться, коли паростки виростуть на 10 см над поверхнею землі. Вдруге картоплю підгортають, коли стебла виростуть до 30 см. Втретє — через місяць після другого підгортання. До початку цвітіння всі етапи підгортання мають бути завершені.
Підгортання картоплі відбувається по вологому ґрунту після дощу або поливу, бо після цього бічні пагони будуть краще розвиватися. Під час кожного підгортання підсипайте 10 см землі.
Підгортати кущі картоплі можна сапкою, лопатою або мотикою. Процес вимагає певних зусиль. Також, можна використовувати культиватор. Однак, такий спосіб не з бюджетних та слід дотримуватись відстані в міжряддях. Також, культиватор може пошкодити бульби.
Підгортання проводять ручним підгортачем. Цей метод більш дешевий та зручний.
Плуг — найстарший метод. Його тягнуть люди, коні чи мотоблок.