Коли викопувати часник та як правильно його просушити? Та чому не варто спішити

Щоб часник довго зберігався, його потрібно своєчасно викопати та правильно просушити.

Коли викопувати часник?

Перше, що потрібно зробити – це припинити полив часнику за 10 днів до збору врожаю, інакше можуть розмножитися згубні бактерії. Якщо був проливний дощ, то необхідно обов’язково розпушити ґрунт в міжряддях, таким чином волога швидше випарується, а коріння почне дихати.

Зазвичай, озимий часник можна починати викопувати з другої половини липня до початку серпня. Час збору врожаю, також, залежить від погодних умов та терміну посадки часнику у відкритий ґрунт.

Як визначити зрілість часнику та як правильно його сушити після викопування?

Дізнатись про зрілість часнику можна по зовнішнім ознакам самої рослини. Одна із головних – це прямі та зацвілі стрілки часнику. Тому, під час видалення великої кількості стрілок, обов’язково потрібно залишити хоча б 2-3, бо вони допоможуть визначити, коли прийшов час збирати врожай.

Викопаний часник потрібно розкласти на землі в один шар та залишити його на сонечку десь на 2-3 години. За цей час часник просохне, бадилля підв’яне, а прилиплі залишки ґрунту висохнуть та легко відпадуть. Важливо, ні в якому разі не стукати головками часнику одни об одного, бо це призведе до пошкодження й вони довго не зберігатимуться.

Після цього, часник потрібно перенести в прохолодне, тінисте та добре провітрюване місце. Розподілити на рівній поверхні у 2-3 шари та залишити просушуватися ще 15-20 днів. За цей час має сформуватися луска, що покриває головки, від якої залежатиме термін зберігання часнику. Бадилля  стане солом’яного кольору й його можна зрізати, залишивши 5-7 см.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!