Скоро прийде час саджати озимий часник. Важливо не висаджувати його на одному й тому самому місці два роки поспіль. На попереднє місце посадки можна буде повернути часник лише через 5 років. Однак, не кожен має достатньої кількості грядок для подібної маніпуляції. Тому, варто чергувати принаймні через 2-3 роки. Також, не можна висаджувати часник після цибулі, помідорів, перцю й баклажанів. Кращими попередниками будуть гарбузи, патисони, кабачки, капуста, бобові та полуниця.
Не додавайте перед посадкою гній в ґрунт. Часник потрібно вирощувати в родючому або нейтральному ґрунті, а гній робить його кислим та підвищує рівень азоту. Краще внести торф та перекопати ґрунт. Також, додайте 20-30 грамів суперфосфату та 20 грамів калійного добрива на 1 м. кв.
Часник полюбляє легкий супіщаний ґрунт, не виносить тіні та вогкості. Тому, краще не висаджувати часник на низині. Земля не повинна бути надто щільною, інакше взимку часник опиниться на поверхні та загине. А надто м’який ґрунт затягне рослину вниз, тоді врожай буде дрібним.
Щоб часник не хворів, спочатку добре просушіть зубчики, а потім замочіть їх в слабкому розчині марганцівки на 2-3 години або можна використовувати міцний розчин солі. На 1 літр води додайте 1 ст. л. солі та покладіть в розчин часник на 3 хвилин. Або приготуйте розчин з 1 ч. л. міцного купоросу, 2 літрів води та занурте часник на 3 хвилин.
Приберіть у зубчиків денця, щоб часник ріс швидше. Висаджуйте на відстані 25 см, не вдавлюючи в ґрунт, інакше коріння буде рости неправильно.
Ямки копають на глибину вказівного пальця. Покладіть часник так, щоб його кінчик знаходився на глибині 4 см від поверхні. Іноді зубчики можна заглибити, щоб вберегти їх від заморозків.
Також, не забувайте про мульчування. Якщо ґрунт сухий, перед посадкою полийте його. Потім зробіть мульчування з торфу, перегною або тирси на 5 см. Щоб затримати сніг на ділянці, розкладіть хмиз, а навесні приберіть мульчу.