Categories: Сад та Город

Кілька секретів по догляду за малиною влітку, щоб ягоди були великі та не чіпали шкідники

З малинових ягід варять смачне та корисне варення, джеми, компоти, сушать й заморожують.

Влітку вона потребує ретельного догляду, тоді рослина подарує багато солодких та ароматних ягід насичених корисними вітамінами.

Мульча для малинника.

Замульчована ділянка малини зменшить в рази обов’язкові роботи в малиннику: полив, прополку, знищення бур’янів та розпушування землі. При щільно вкладеному товстому шару мульчі не можуть прорости бур’яни, майже не випаровується волога, а хробаки, що мешкають в землі, самі розпушать землю та перероблять в корисний гумус мульчу.

Кілки чи шпалери для кущів малини.

Штамбові сорти не потрібно підв’язувати, а звичайні, які мають дуже довгі гілки, можуть згинатися. Тому, варто встановити біля кожного куща малини кілок чи спеціальну шпалеру й прикріпити за допомогою шпагату гілки рослини до них.

Як розмістити грядки, щоб не мати проблем зі шпалерою та кілками:

  • садіть штамбові сорти малини, бо її гілки не гнуться вниз;
  • міжряддя мають бути близько 1,3-1,5 м., тоді пагони будуть триматися один за одного;
  • коли якийсь пагін дістане землі, то це буде чиста та суха мульча.

Полив кущів малини.

Поливайте всі кущі малини за допомогою дощування. В похмуру погоду поливайте в будь-який час упродовж дня, а коли стоїть спека, робіть це коли сяде сонце. Упродовж липня-червня поливайте ділянку багато, коли в малини почнеться скручуватися листя посильте полив.

Правила обрізки.

Взимку проведіть обрізку літніх сортів малини, вкоротіть їх так, щоб залишилося 1-1,2 м. висоти пагонів, щоб утворилися багато бічних гілок.

Штамбова малина не потребує обрізки, бо в неї весь врожай утворюється на верхніх гілочках.

Ремонтантний тип малини дає два й більше врожаї за весь сезон. Їх вирощують тільки один період, а після віддачі врожаю, восени прибирають пагони зрізаючи до землі, а зверху вкладають мульчу.

По весні, паростки, що відросли прорідіть. Для цього слабкі та невеликі виріжте, а міцні й здорові залиште. Упродовж всього літа й осені в кущах малини будуть відростати нові пагони, які відразу видаліть, бо вони будуть ослабляти основний плодоутворюючий кущ. Врожай з такої малини ви отримаєте тільки в кінці літа та на протязі осені. Після пагони зріжте та замульчуйте ділянку.

Захист від шкідливих комах.

Найзапекліші вороги малинника, які знищують врожай — це малиновий комарик та стеблова галиця. Якщо гілки малини вкрилися потовщеннями чи галицями, їх негайно приберіть та спаліть.

Підживлення малини.

Для гарного врожаю підживіть землю перед висадкою малиннику перегноєм гарно перепрілим в кількості 10-15 кг. на 1 кв. м. чи розсипте  селітру. Вдруге та у всі наступні рази вносьте поміжряддя по 30-40 гр. нітроамофоски на 1 кв. м.

Перед проведенням підгодівлі мінеральним добривом, полийте ділянку водою, щоб рослини не постраждали від опіків.