Кілька дієвих порад, які допоможуть врятувати кімнатні рослини від загибелі

Пропонуємо декілька порад, завдяки яким можна врятувати кімнатні рослини від загибелі.

  1. Позбавтесь від сухих гілок — це оживить квітку. А ось фікус в такому випадку краще пересадити та підтримувати регулярним обприскуванням. Якщо в будинку сухе повітря, тоді необхідно підтримувати його на стабільному рівні вологості, інакше на рослині може не залишитися жодного листочка.
  2. Дехто каже, що не слід поспішати змінювати горщик, щоб у рослини не було стресу. В такому випадку просто обприскуйте її бурштиновою кислотою через день.
  3. В’ялі вазони не можна виставляти на сонце, інакше вони стануть ще слабкішими та зовсім висохнуть. Деяким рослинам не подобається протяг, тому уберігайте їх від цього.
  4. Також, врятувати рослину можна за допомогою дріжджів. Для приготування суміші знадобиться 25 грамів, які необхідно розвести в 3 л теплої води та додати 2 ч. л. цукру. Залиште суміш на сонці на весь день, щоб почався процес бродіння, іноді помішуючи. Підгодівлю використовуйте під час вечірнього поливу кімнатних рослин.
  5. Для цього способу реанімації квітів потрібен горщик з великою кількістю отворів. Наповніть піддон або іншу ємність 1 літром води, додайте 1 ст. л. цукру та 1 таблетку бурштинової кислоти. Таким чином рослина візьме собі необхідну кількість води, а разом з нею й підгодівлю.
  6. Торф’яний субстрат допоможе кімнатним рослинам пустити нове листя. Але не використовуйте ґрунтову суміш. Краще придбайте субстрат з біогумусом, у якого немає ніякого аромату.
  7. Якщо на стовбурі рослини є тріщини, а на гілочках зрізи, тоді використовуйте лак-бальзам для обробки цих місць.
  8. Також, можна пересадити рослину у кокосове волокно, а коріння перед цим слід промити перекисом водню, тоді почне зростати нове листя.
  9. Млявим листочкам можна повернути попередній вигляд, регулярно обприскуючи їх газованою мінеральною водою.
  10. Якщо на рослину напав павутинний кліщ, скористайтеся жорстокою губкою та господарським милом. Для цього слід змочити губку у мильному розчині та протерти кожен листочок з однієї й другої сторони. Потім накрийте вазон пакетом, зробивши отвір для надходження повітря.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!