Картоплю завжди перед посадкою потрібно обробити цим розчином, щоб не чіплялись хвороби та шкідники

Рівень врожайності картоплі буде залежати від підготовки бульб до сезону. Дуже важливо проростити паростки, щоб точно отримати врожай. За допомогою певних методів підготовки запускається процес формування паростків, що допомагає рослині утворювати зав’язі. Маючи гарні паростки, картопля буде отримувати всі необхідні поживні речовини. Також, під час сортування бульб на посадку, потрібно відібрати хворі, пошкоджені та малопродуктивні.

Сухе пророщування.

На цей метод знадобиться місяць. Покладіть картоплю в ящик та поставте в добре освітленому та провітрюваному місці. Світло допомагає сформувати соланін, який забезпечить зелений відтінок. Таку картоплю не можна вживати в їжу, але вона ідеально підходить для вирощування. В такому випадку, бульби будуть більш стійкими до зовнішніх впливів та не будуть приваблювати гризунів. За період пророщування кілька разів переверніть картоплю до світла. Однак, робіть це обережно, щоб не пошкодити паростки. Тримайте картоплю при температурі 20 градусів тепла.

Вологе пророщування.

Складіть картоплю в ємність, насипте шар вологої тирси або перегною та залиште пророщуватися в темному приміщенні при температурі 15 градусів тепла. Такі умови допоможуть картоплі випустити паростки та сформувати зачатки коріння. На пророщування таким методом знадобиться 18 днів. Можна поєднувати з сухим методом – спочатку поставити картоплю на сонце на 21 день, а потім засипати вологим субстратом на 10 днів. В перший день можна обприскати тирсу водою з активатором росту або калієм.

Гаряче пророщування.

Потрібно прогріти картоплю протягом 4 днів до моменту посадки. Спочатку винесіть бульбу в приміщення з температурою 12 градусів тепла, щоб вона не зазнала стресу через різкий перепад температур. Через день картоплю розташовують в приміщенні при 20 градусах тепла. Це допоможе активувати ріст паростків. Також, можна обсипати картоплю стимулятором росту.

Дуже важливо підготувати насіннєву картоплю, інакше можна залишитися без врожаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!