Картоплю, перед посадкою в ґрунт, обов’язково слід правильно підготувати. Тоді, отримаєте здоровий та рясний врожай.
Озеленення.
Картоплю необхідно озеленити — це зробить її більш стійкою до захворювань та захистить від гризунів. Під час знаходження картоплі на світлі, в ній утворюється солонін — отрута, яка захищає та надає бульбам зелений колір.
Отже, заздалегідь перебраний посадковий матеріал потрібно розкласти в 1 шар у світлому приміщенні. Потім, картоплю слід перевертати кожні 2-3 доби протягом 3 тижнів, щоб процес озеленення був поступовим.
Калібрування.
Калібрування — це процес розділу картоплі за розміром та одночасного виявлення пошкодженого та гнилого посадкового матеріалу.
Спочатку, картоплю слід відсортувати, а вже потім садити групками за розміром та в окремі грядки.
Калібрування проводиться, розділом картоплі за розміром:
- Маленькі бульби вагою 30-50 грамів краще садити на окремій грядці;
- Середні вагою 50-65 грамів стандартні екземпляри нормальних розмірів, їх можна сміливо посадити на загальну грядку;
- Великі вагою 65-110 грамів рекомендується перед посадкою розрізати на частини.
Перед пророщуванням, картоплю слід обробити концентрованим розчином: 2,5 л. води, 5 грамів мідного купоросу та 0,2 грами порошку марганцівки. Цей засіб чудово продезінфікує картоплю та «вб’є» грибки на їх поверхні.
Способи пророщування.
- У прозорих пакетах. Посадковий матеріал потрібно покласти у прозорий пакет з дірками або у сітку, підвісити у теплому, сухому та світлому приміщенні. Вже через 20 днів картопля проросте. В один пакет чи сітку слід класти не більше 20 картоплин.
- У вологому середовищі. Картоплю необхідно покласти в один ряд у ящик, наповнений тирсою або торфом, потім накрити плівкою та залишивши щілини для циркуляції повітря. Після цього, відправити у прохолодне приміщення, в якому температура повітря має бути +10…+14 градусів. Вже через 2 тижні, на картоплі з’являються паростки та корінці. Важливо контролювати вологість субстрату, щоб запобігти пересиханню й випріванню корінців. Вона повинна бути помірною.
- Комбінований спосіб. Він передбачає використання одразу двох способів пророщування. Спочатку слід проростити картоплю у сухому мікрокліматі, після цього у вологому середовищі.
Отже, у скриньки з маленькими бортиками потрібно розкласти картоплю у 2-3 шари та відправити у світле, тепле приміщення з температурою не менше +20 градусів. Через 2 тижні, на картоплі з’являються паростки, після чого її слід покласти у зволожений торф ще на 2 тижні. За цей час паростки стануть більш міцнішими й товстішими, а також, утворяться додаткові корінці.