Categories: Поради Сад та Город

Картопля гниє зразу після збору врожаю: головні причини та як цього не допустити

Найпоширенішою хворобою картоплі є фітофтороз. Зараження може відбутися на стадії зростання, а потім хвороба поширюється на плоди та вони гниють. Гниття продовжується під час зберігання. Залиште картоплю в темному та прохолодному місці з гарною вентиляцією на 21 день. Через деякий час уражена картопля почне темніти та гнити.

Відсортуйте картоплю та відправте на зберігання лише здорові бульби.

Картопляна міль.

Цей шкідник живе в підвалі та харчується картоплею під час її зберігання. Перед закладкою картоплі на зберігання, обприскайте стіни Фітовермом або Агровертином. Насіннєву картоплю обробляють розчином Табу або Престижем. Іноді оглядайте врожай на наявність молі.

Дротяник.

Картопля, що уражена дротяником, не буде довго зберігатися. Щоб прогнати з ділянки цього шкідника, викопайте бульбу знов, перекопайте грядки та внесіть аміачну селітру або сульфат амонію. Також, можна додати попіл та вапно. Навесні перед посівом внесіть Провотокс або Базудін.

Кільцева гниль.

Цю хворобу важко виявити одразу, бо вона проявляється під час зберігання. При розрізі картоплі всередині будуть чорні кільця. Під час зберігання при 20 градусах тепла, хвороба буде активно розвиватися. Негативно на хворобу впливає низька температура від 1 градуса тепла до 2 градусів морозу.