Капуста зберігається до весни та не гниє. Спосіб, про який сусідка вам не розкаже

Кожен, хто вирощує капусту, задається питанням, як правильно її зберігати. У когось це виходить легко, а комусь важко зберегти врожай навіть до середини зими. На тривалість зберігання впливають деякі фактори, тому їх необхідно враховувати, щоб зберегти врожай до літа.

Обирайте правильні сорти.

Сорт капусти може бути раннім, середньо-пізнім та пізнім. Найдовший термін зберігання у пізньої капусти, трохи менший у середньо-пізніх, а рання призначена для швидкого вживання.

Щоб протягом року мати свіжу капусту, саджайте декілька сортів з різними термінами дозрівання.

Для тривалого зберігання підійдуть лише пізні сорти.

Терміни прибирання.

Врожай збирають, коли денна температура повітря становить 3-8 градусів тепла, а нічна — 0-2 градуси. Невеликі заморозки не позначаться на зберіганні, але за таких умов качани краще зберігаються.

Ознаки, що капуста вже стигла та визначити терміни зберігання.

Потрібно натиснути на качан руками, який повинен бути щільним. Пухкі качани краще вжити одразу або зробити з них заготівлі.

Щоб головки не розтріскувалися від дощів, підріжте корені лопатою, підкопуючи капусту по колу під кутом 45 градусів.

Підготовка до зберігання.

Капусту зрізають так, щоб качан залишився 3 см. Зелене листя не прибирайте, адже вони надають захист від пошкоджень при транспортуванні, а також захищають від появи гнилі та плісняви.

Збирають капусту, коли стоїть сонячна та суха погода.

За допомогою одного методу, можна знищити шкідників, які можуть ховатися всередині качана.

Занурьте капусту в сольовий розчин, приготований з 100 грамів солі та 10 літрів води, на 20 хвилин. Потім просушіть та відправляйте на зберігання.

Правила зберігання.

Зберігають капусту при температурі 1-5 градусів тепла, рівень вологості в приміщенні має становити 70-80%. При низькій вологості капуста в’яне та гниє. При температурі нижче 1 градус тепла, качани виглядають гарно, але всередині виглядають як зебра — деякі листки чорні, а деякі зелені. Качани розкладають в один ряд, щоб вони не торкалися один одного. Кожен з них можна замотати в газету. Якщо врожай великий, то можна пудрити качани крейдою, щоб захистити від зайвої вологи.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!