Дотримання сівозміни рослин є однією з умов отримання гарного врожаю. Рослини ліпше ростуть та менше хворіють. Тому, радимо городникам-початківцям скласти собі календар або схему посадок на найближчі 4 роки.
Перш ніж планувати, де та які саме культури слід садити, для початку слід підготувати грядки до посадки. Зазвичай, це робиться восени.
У 1 рік.
Спочатку, необхідно восени удобрити землю, а вже навесні можна садити салати чи шпинат. Після збору врожаю зелені в кінці весни, можна висаджувати огірки, кабачок, гарбузи, патисони, кавун та диню. Закінчити сезон можна, посадивши горох або віку. Після збору врожаю бобових, під перекопування варто внести фосфор та калій 40-70 гр. на 1 кв. м.
У 2 рік.
В наступну ранню весну, на колишніх грядках, потрібно садити картоплю. А після неї можна сіяти овес, фацелію чи суміш вівса й вікі. Після викопування зелених добрив необхідно удобрити землю фосфорними добавками 50-70 гр. на 1 кв. м. та калійними добривами 40-50 гр. на 1 кв. м.
У 3 рік.
За ці роки, земля чудово підготується для вирощування бобових, всіх видів цибулі та коренеплодів.
Зібравши врожай, землю слід перекопати, після чого добрива вносити не можна. Вже на четвертий рік, на цих же грядках можна буде посадити капустяні — це крес-салат, рукола, редька, хрін або гірчиця.