Не замінним на городі для рослин є аптечний йод. Засіб коштує копійки, але чудово веде боротьбу з різноманітними захворюваннями рослин. Йод допомагає при гнитті кореневої системи, борошнистій росі та фітофторозі. За допомогою цього засобу рослини гарно дихають, синтезують білки та амінокислоти, утворює зав’язі, бутони та допомагає рослинам гарно розвиватись.
Підживлення йодом.
1 краплю йоду розчиніть у 3000 мл. води. Лийте добриво під корінь. Завдяки такій підгодівлі насіння сходить швидше, у рослин виникає міцний імунітет та ростуть вони краще.
Йод при фітофторозі.
Захворювання вражає все навкруги й не тільки рослину. Фітофтороз найчастіше вражає бульбу та помідори. На листі утворюється наліт бурого кольору, які потім знищують рослину. Через 21 день після сходів, потрібно обробити рослини таким розчином – на 10 л. води додайте столову ложку йоду та 1000 мл. молока низької жирності. Обприскуйте рослини три рази, роблячи перерву на 2 тижні.
Йод при борошнистій росі.
Найчастіше хворіють барбарис, аґрус та смородина, огірки, помідори, гарбузи, півонії, хризантеми, флокси та троянди. Обробляйте кожні два дні рослини таким розчином – у 9000 мл. води розчиніть 1 мл. йоду та 15 мл. рідкого мила.
Йод проти шкідників.
Гарний засіб проти хрущів та довгоносиків. У 10 л. води розчиніть 20 мл. засобу. На одну рослину використовують 1 л. розчину.
Смородина – поливають весною та восени, використовуючи 5000 мл. на 1 рослину.
Якщо ви помітили, що рослина почала гнисти, поливайте її на ніч через кожні 5 діб – три рази. Розчин не повинен потрапляти на листя. Для профілактики виникнення довгоносиків у грядках полуниці, розчиніть у 10 л. води чайну ложку йоду та у березні полийте грядки.