Categories: Релігія

Головні заборони, які діють 8 жовтня. Не порушуйте їх, щоб уникнути негараздів

8 жовтня православні християни вшановують пам’ять святих Пелагеї, Таїсії та Трифона.

Свята Пелагія проживала в Антіохії Палестинській, де наглядала за танцюристками та вела грішне життя. Вона була блудницею і ледаркою, через що християни навіть намагалися уникати погляду на неї. Проте її краса привернула увагу єпископа Нонна, який, побачивши Пелагею на проповіді, був вражений її виглядом. Після цього він почав невпинно молитися за її душу. Через деякий час Пелагія прийшла до храму, де почула проповідь про Божий суд, що сильно її вразило. Вона покаялася і прийняла хрещення. Після цього Пелагія вирушила на Елеонську гору в Єрусалимі, де взяла чоловіче ім’я і присвятила своє життя служінню Богу, досягнувши великих духовних успіхів.

Свята Таїсія жила в Єгипті та, не отримавши християнського виховання, також вела грішне життя. Її краса спокушала багатьох чоловіків, і вона заробляла через це славу розпусниці. Про неї дізнався святий Пафнутій, відомий своїм прагненням до спасіння грішних душ. Він прийшов до Таїсії і попередив її про покарання, яке чекає на Страшному Суді Божому. Вражена його словами, Таїсія спалила все своє багатство і вирушила в монастир, де протягом трьох років молилася та каялася за свої гріхи.

Святий Трифон народився в Архангельській губернії і, не бажаючи одружуватися, залишив свій дім та вирушив до священика в місті Устюг. Він присвятив своє життя молитвам і посту, терплячи всілякі труднощі. Деякий час він жив в Орлеці біля церкви, витримуючи холод і голод, а пізніше прийняв чернечий постриг у Пискорській обителі. Трифон відвідував кожну службу і працював у пекарні. Одного разу він тяжко захворів, але святий Миколай зцілив його уві сні. Після цього Трифон вирушив далі на проповіді, навертаючи язичників до християнської віри. Біля річки Чусов він заснував монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці, а згодом заснував і Успенський монастир у Хлинові, де став архімандритом. Він постійно молився за заблудлі душі, просячи для них просвітлення.

Ці святі залишили важливий духовний спадок, показавши приклад покаяння, служіння та пошуку справжнього духовного шляху.